23.03.2020 15:40 1 rp/pomorskie.eu
Codzienna dezynfekcja, a do tego – zamgławianie środkami odkażającymi. W pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej wprowadzono wiele zasad dezynfekcji, nie tylko dla bezpieczeństwa podróżnych, ale i pracowników.
Powstrzymanie epidemii koronawirusa wymaga podejmowania specjalnych środków. Te zostały wprowadzone od 19 marca.
– W pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście, które po całodniowej służbie zjeżdżają na nocny postój, pojawiają się pracownicy ubrani w specjalne kombinezony, gogle i maski, wyposażeni w zamgławiacze – informuje Tomasz Złotoś, rzecznik prasowy Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście. – Za ich pomocą rozpylają w składach środek odkażający.
Po przeprowadzonej dezynfekcji okna i drzwi składu są szczelnie zamknięte, a po kilku godzinach pociąg jest wietrzony. Przyciski, uchwyty czy stoliki – te elementy, najczęściej dotykane przez pasażerów, są też często dezynfekowane. Już od 11 marca drzwi pociągów otwierane są przez obsługę. Pracownicy spółki otrzymali żele antybakteryjne, maseczki i rękawiczki. Zostali również zapoznani z procedurami postępowania z pasażerami z objawami Covid-19.

Fot. mat. SKM

Fot. mat. SKM
Aby ograniczyć ryzyko przenoszenia się wirusa, przewoźnik zachęca pasażerów do kupowania biletów bezgotówkowo
– Bilety Szybkiej Kolei Miejskiej można kupić przez aplikację lub na stronie internetowej. Cały czas działają też automaty biletowe – mówi rzecznik SKM.
Przy zakupie biletów w kasach i u kierowników pociągów przewoźnik, jak wszędzie, zachęca się do płatności kartą płatniczą.