20.03.2020 14:30 1 rp/KPP Puck

Jeden ukradł sprzęt, a drugi go kupił. Obaj staną przed sądem

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Kryminalni z Pucka odzyskali i zabezpieczyli narzędzia elektryczne o wartości około sześciu tysięcy złotych, skradzione przez 42-letniego mieszkańca powiatu, na terenie jednej z firm w Pucku. Odpowiedzialności nie uniknie również mężczyzna, który kupił ukradziony sprzęt. Jemu śledczy przedstawili zarzut paserstwa.

Do kradzieży narzędzi elektrycznych, wartych kilka tysięcy złotych, doszło na terenie siedziby jednej z firm w Pucku.

Praca kryminalnych nad tą sprawą doprowadziła do ustalenia, kim jest mężczyzna podejrzewany o kradzież i gdzie przechowywane są narzędzia – komentują mundurowi.

Policjanci udali się do miejsca zamieszkania podejrzanego, gdzie podczas przeszukania znaleźli i zabezpieczyli skradzione przedmioty. 42-letni mieszkaniec powiatu puckiego został zatrzymany przez mundurowych. Ponadto policjanci ustalili, że sprawca zaproponował swojemu znajomemu sprzedaż skradzionych przedmiotów, a ten – postanowił je od niego kupić.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawili 42-latkowi trzy zarzuty kradzieży. Ponadto mężczyzna, który kupił skradzione przedmioty, został przesłuchany przez puckich mundurowych i usłyszał zarzut paserstwa. Za oba przestępstwa może grozić do pięciu lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24