03.03.2020 14:28 0 Gol

W Luzinie zagrały 10-letnie nadzieje polskiej piłki

Na hali luzińskiego GOSRiT odbył się ostatni tej zimy XI Turniej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego Nadzieje Polskiej Piłki. Tym razem w imprezie zorganizowanej przez Pawła Buzałę zagrali najmłodsi adepci futbolu z rocznika 2012.

Luziński obiekt specjalnie na tę okazję został podzielony na dwa boiska, na których licznie przybyła publiczność miała okazje zobaczyć mnóstwo sportowej pasji. Wzorem lat ubiegłych, po zakończeniu turnieju wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy, piernikowe medale oraz nagrody za pierwsze miejsce, które, wraz z organizatorem, wręczył Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino i prezes Pomorskiego LZS. W tym zawodach nie wyłoniono zwycięzcy. Wszyscy zajęli pierwsze miejsca. Wśród zespołów, które zaprezentowały swoje umiejętności, byli: AP ENERGA Gryf Słupsk czerwoni, AP ENERGA Gryf Słupsk niebiescy, AP Karol Piątek Luzino, AP KP Gdynia, AP Jedynka Reda, Błękitni Wejherowo, LZS Dragon Bojano, Fair Play Złotów, UKS Feyenoord Rotterdam, GKS Przodkowo, KS 03 Beniaminek Starogard Gdański oraz Orkan Rumia.

Dodajmy, że wyróżniono również trzech najlepszych zawodników: Michał Barzowski (GKS Przodkowo), Antoni Judycki (Fair Play Złotów) i Dawid Gruchła (AP Jedynak Reda).

Warto przypomnieć, że w lutym odbył się również turniej Nadzieje Polskie Piłki, w którym rywalizowali piłkarze z rocznika 2011. W najbardziej prestiżowej grupie wygrała Jedynka Reda I. W grupie Liga Europy zwyciężył APK Jedynka Kartuzy, a w gr. Puchar Intertotto najlepszy okazał się Żaki Sławno.