27.02.2020 19:02 1 NW/Rumia.eu

Krzysztof Woźniak nowym przewodniczącym Rady Miejskiej Rumi

Źródło: Rumia.eu

Ariel Sinicki zrezygnował z pełnienia funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej Rumi. W czwartek (27 lutego) podczas sesji rady ogłoszono następcę Sinickiego – Krzysztofa Woźniaka. Ponadto Marcin Kurkowski, dawny zastępca burmistrza, został nowym sekretarzem miasta.

Czwartkowa sesja Rady Miejskiej Rumi skupiona była głównie wokół zmian personalnych. Ariel Sinicki przewodniczącym rady był nieprzerwanie od sześciu lat. Po podjęciu decyzji o zrzeknięciu się tej funkcji, jego obowiązki przejął Krzysztof Woźniak, który w radzie zasiada od 2014 roku. Za jego kandydaturą było 12 głosów, sześć – za Beatą Ławrukajtis, oddano też jeden głos nieważny.

To zaufanie, którym obdarzyli mnie radni, pozwalając pełnić funkcję przewodniczącego, jest zobowiązaniem. Ciągle powtarzam, że jestem samorządowcem, a moją rolą jest dbanie o miasto – powiedział nowy przewodniczący rady.

Ariel Sinicki nie kończy swojej działalności na rzecz miasta. Burmistrz Rumi Michał Pasieczny złożył byłemu przewodniczącemu propozycję objęcia stanowiska zastępcy włodarza miasta.

Zaproponowałem panu Arielowi, żeby został wiceburmistrzem. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli wspólnie pracować w urzędzie na rzecz mieszkańców – powiedział Michał Pasieczny.

Sylwetki przedstawicieli władz Rumi

Krzysztof Woźniak – w Rumi mieszka od urodzenia. Jest absolwentem studiów prawniczych i podyplomowych na kierunku zarządzanie. Przez dwie kolejne kadencje był prezesem Orkana Rumia. Członek zarządu rumskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, a od 2014 roku członek Rady Miejskiej Rumi, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa. Od 2020 roku przewodniczący rady miejskiej.

Ariel Sinicki – Od prawie 40 lat mieszka w Rumi. Ukończył Uniwersytet Gdański na Wydziale Nauk Społecznych oraz Bałtycką Wyższą Szkołę Humanistyczną na Wydziale Administracji. Mieszkańcy wybierali go na radnego VI, VII oraz VIII kadencji Rady Miejskiej. Przez te dziesięć lat zaangażowany był w pracę Komisji Sportu, Kultury i Rekreacji, Komisji polityki Przestrzennej, Komisji Polityki Gospodarczej, Komisji Oświaty i Wychowania, Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Zdrowia. Rolę przewodniczącego pełnił od 2014 do 2020 roku. Ariel Sinicki jest inicjatorek miejskich akcji społecznych, patriotycznych i charytatywnych, takich jak: parada Niepodległości w Rumi, „Krew i szpik w Rumi”, Bieg Tropem Wilczym, czy „Podwórko Talentów Nivea w Rumi”.

Marcin Kurkowski – administratywista, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Jego kariera dawniej związana była z Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku, gdzie pełnił funkcję asystenta i doradcy wojewody pomorskiego. Zaangażowany w realizację licznych projektów i przedsięwzięć, m.in. organizację wizyt krajowych i zagranicznych wojewody pomorskiego, koordynację konferencji międzynarodowych „Rozmowy Gdańskie”, inaugurację polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Brał także udział w pracach roboczych związanych z przeprowadzeniem na Pomorzu turnieju finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej „EURO 2012”. W latach 2015-2019 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Rumi, a obecnie sekretarza miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24