27.02.2020 14:02 0 Gol

W Luzinie rozpoczną się starty w MTB Pomerania Maraton

Źródło: MH Automatyka MTB Pomerania Maraton/Facebook

W ostatnią niedzielę marca (29.03) wystartuje cykl MH Automatyka MTB Pomerania Maraton. W 2020 roku na kolarzy czeka pięć edycji oraz trzy dystanse do wyboru. Pierwszym miejscem zmagań cyklistów będą tereny w gminie Luzino.

Trasy każdego maratonu będą wiodły przez najbardziej pagórkowate tereny Pomorza i Kaszub. Każdy uczestnik może wybrać coś dla siebie. W kalendarzu pojawią się dwie nowe lokalizacje: Szemud i Gdańsk, a także sprawdzone już wcześniej i lubione przez uczestników trasy w Luzinie, Trąbkach Wielkich i Kolbudach. Pierwsza edycja wyścigu startuje w niedzielę, 29 marca, w gminie Luzino, z nowoczesnego obiektu Stajni Barłomino. Uczestnicy będą już czwarty rok z rzędu rozpoczynali sezon rowerowy i zmagania na pagórkowatych terenach Nadleśnictwa Strzebielino, których lasy i tereny serwują najwyższe przewyższenia na Pomorzu i Kaszubach.

Kalendarz startowy MH Automatyka MTB Pomerania Maraton 2020

  1. Luzino – 29 marzec 2020 (niedziela) – baza zawodów: Stajnia Barłomino

  2. Trąbki Wielkie – 10 maja 2020 (niedziela) – baza zawodów: Domachowo

  3. Szemud – 21 czerwca 2020 (niedziela) – baza zawodów: GCKSiR Szemud

  4. Kolbudy – 5 lipca 2020 (niedziela) – baza zawodów: Pumptruck Bąkowo

  5. Gdańsk – 13 września 2020 (niedziela) – baza zawodów: zbiornik Gdańsk-Jasień

W każdej edycji na zawodników czekają dwa główne dystanse: Speed, Mega oraz trasa turystyczna Family bez klasyfikacji.

Najkrótsza z głównych tras „Speed” adresowana jest zarówno dla dorosłych jak i młodzieży (powyżej 11 lat), którzy zaczynają swoja przygodę z kolarstwem górskim, a także dla bardziej zaawansowanych kolarzy, którzy lubują się w krótkich około 30 kilometrowych, interwałowych trasach. Z kolei na najdłuższym dystansie Mega mogą ścigać się kolarze, którzy ukończyli co najmniej 18 lat, a trasa każdych zawodów będzie wynosiła powyżej 50 km i będzie miała najwięcej podjazdów. Na tym dystansie na inauguracyjnej edycji będą przewidziane również nagrody finansowe dla najlepszych – informują organizatorzy.

Nowością na eventach organizowanych przez Stowarzyszenie Pomerania Sports będzie możliwość startu na trasie Family, która będzie prowadzona w formie wycieczki rowerowej przez doświadczonych przewodników turystycznych GR3Miasto (Grupa Rekreacyjna Trójmiasto). Tutaj może zapisać się każdy, a trasa i tempo będą dostosowane dla wszystkich.

Dla wszystkich uczestników głównych dystansów w pakietach startowych będą przygotowane naturalne, energetyczne batony, punkty żywnościowe na trasie oraz catering na mecie. Dla wszystkich kolarzy, którzy wystartują i ukończą zawody przewidziane są medale finishera, a dla najlepszych trofea, nagrody rzeczowe.

W miasteczku zawodów będzie możliwość darmowego podstawowego serwisu roweru, umycia roweru myjką po zawodach, czy zakupu niezbędnych kolarskich produktów przydatnych na trasie. Nowością będzie również możliwość śledzenia uczestników „na żywo” na stronie internetowej www.mtbpomerania.pl , dzięki aplikacji ŚledźGPS. Na tym portalu można również znaleźć informacje o zapisach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24