12.02.2020 15:01 0 Kwt/zrzutka.pl

Mieszkaniec gminy Puck walczy z nowotworem złośliwym kości

Źródło: Zrzutka.pl

Michał jest mieszkańcem gminy Puck i dzielnie walczy z chorobą. Ma dopiero 39 lat, jest mężem i ojcem dwójki dzieci. Diagnoza, czyli mięsak Ewinga – nowotwór złośliwy kości z przerzutami do kośćca, okazała się wielkim szokiem dla niego i rodziny. Każdy może pomóc mu w walce z tą straszną chorobą.

Choroba Michała zaczęła się niewinnie, czyli od bólu w okolicy lewej pachwiny. Mieszkaniec gminy Puck swoją przypadłość obarczał zwykłym przesileniem. Niestety, z każdym następnym dniem ból był większy, pojawiła się opuchlizna. Zgrubienie zaczęło rosnąć w zastraszającym tempie.

Udaliśmy się na SOR do bliskiego szpitala. Prześwietlenie, USG i diagnoza – guz. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, z czym przyjdzie nam się zmierzyć. Dostaliśmy skierowanie na rezonans magnetyczny. Czas oczekiwania – dwa tygodnie. W tym czasie guz powiększał się i powodował coraz większy ból. Po wykonaniu zleconych badań nasz świat się zawalił – nowotwór złośliwy tkanek miękkich! Skierowanie w trybie pilnym do Centrum Onkologii w Warszawie, w celu dalszej diagnostyki. Kolejne badania i kolejne straszne informacje. Diagnoza – rearanżacja w obrębie genu EWSR1 – mięsak Ewinga wraz z przerzutami do kośćca – czytamy na portalu Zrzutka.pl.

Okazuje się, że rokowania nie są optymistyczne. Mieszkaniec gminy Puck przechodzi bardzo silną chemioterapię w Centrum Onkologii w Warszawie. Inne możliwości leczenia na NFZ nie wchodzą w grę, a ból staje się nie do zniesienia i uniemożliwia jakiekolwiek funkcjonowanie.

Ogromny guz, silna chemioterapia oraz leki, które stosowane są, żeby ”przetrwać” kolejny dzień, wykańczają jego organizm. Musimy spróbować innych metod leczenia, zarówno tych dostępnych w Polsce, jak i za granicą. Niestety, koszty są olbrzymie… W związku z tym, z całego serca prosimy o modlitwę i pomoc finansową. Każda wpłata będzie na wagę złota. Miesięczne koszty leczenia mogą sięgnąć nawet 30 tys. zł. Kwota znacznie przewyższa możliwości finansowe naszej rodziny. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe, które umożliwi podjęcie walki o życie mojego męża. Dajmy szansę Michałowi na życie i powrót do zdrowia – informują najbliżsi Michała.

Także lokalna społeczność wspiera rodzinę i jednoczy się w walce o zbiórkę pieniędzy na leczenie. Już w najbliższy czwartek i piątek (13 i 14 lutego), w szkole w Leśniewe odbędzie się charytatywny dzień, podczas którego będą sprzedawane domowe wypieki oraz napoje przygotowane przez rodziców i uczniów. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na walkę z chorobą.

Pomóc można także wchodząc na grupę Pomożemy Michałowi wyzdrowieć, gdzie wystawiane są na aukcje różne gadżety oferowane przez znajomych i przyjaciół. Pieniądze można także wpłacać na stronie zrzutka.pl.

Źródło: Zrzutka.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24