15.02.2020 15:30 1 raz

Ruszył kolejny etap remontu ścieżki rowerowej na Helu

Źródło: UM Hel

Tegoroczna, ciepła zima sprzyja miłośnikom dwóch kółek. Ci jednak, którzy planują rowerową wyprawę do Helu, muszą liczyć się z utrudnieniami. Ruszył kolejny etap modernizacji tej trasy.

"Informuję, że rozpoczyna się kolejny etap remontu ścieżki rowerowej. W związku z koniecznością położenia ostatniej warstwy nawierzchni, wprowadzam całkowity zakaz ruchu na ścieżce rowerowej" – poinformował Mirosław Wądołowski, burmistrz Helu.

Zakaz obowiązuje do końca marca.

Przypomnijmy, że remont odcinka z Juraty do Helu został zakończony. Modernizację kolejnych fragmentów drogi zaplanowano w bieżącym roku.

Doczekaliśmy się po wielu latach, że odcinek drogi nr 216 przeszedł modernizację. Przyznam szczerze, że sam jestem zaskoczony, iż udało się to tak szybko – komentował Mirosław Wądołowski.

O tym, że dzięki oszczędnościom udało się wyremontować nie tylko odcinek dwóch kilometrów, począwszy od Hel-Boru w stronę miasta, jak planowano, ale dwa razy więcej, pisaliśmy w tym artykule.

Aż ośmiokilometrowy odcinek ścieżki rowerowej ma być gotowy w marcu, a kolejny fragment drogi, od skrzyżowania w Helu aż do Juraty, maksymalnie w ciągu dwóch lat. Wtedy też zostanie wprowadzony zakaz poruszania się rowerów po drodze wojewódzkiej nr 216.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24