20.01.2020 16:00 0 Kwt/UM Rumia

Urzędnicy sprawdzą zapotrzebowanie na teleopiekę dla seniorów

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Teleopieka to system przywoławczy, który działa 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, zapewniając natychmiastową pomoc osobie zgłaszającej. W sytuacji zagrożenia wystarczy nacisnąć przycisk alarmowy, aby w ciągu kilku sekund połączyć się z Centrum Operacyjno-Alarmowym, które, w zależności od sytuacji, zapewnia odpowiednią pomoc. Teraz pracownicy rumskiego magistratu chcą sprawdzić realne zapotrzebowanie na teleopiekę.

Osoby zainteresowane teleopieką w Rumi muszą wypełnić i złożyć formularz rekrutacyjny.

Urząd Miasta Rumi zamierza przystąpić do konkursu, którego efektem byłoby pozyskanie środków finansowych na wprowadzenie usługi na terenie gminy. W przypadku otrzymania przez samorząd dofinansowania na wprowadzenie teleopieki, wszystkie osoby, które zgłosiły zainteresowanie, zostaną poinformowane o możliwości przystąpienia do projektu – informuje rumski urząd.

Każdy mieszkaniec tego miasta zainteresowany korzystaniem z teleopieki musi do 7 lutego wypełnić formularz i złożyć go w siedzibie Urzędu Miasta w Rumi, w pokoju 010 (tel. 58 679 65 39 lub 58 679 65 41). Rekrutacja służy rozpoznaniu potrzeb w zakresie teleopieki na terenie Rumi.

Celem programu jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa seniorów o ograniczonej zdolności ruchowej, osób niesamodzielnych, niepełnosprawnych oraz samotnych w miejscu ich zamieszkania.

Kliknij i pobierz formularz.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24