09.01.2020 14:38 0 Gol

Piłkarki z Luzina wróciły z Pomerania Cup z brązem

Fot. GOSRiT Luzino

Piłkarki GOSRiT Luzino, przygotowując się do rundy rewanżowej w II lidze, wzięły udział w halowym turnieju „Pomerania Cup” w Mrzeżynie, w województwie zachodniopomorskim. Zawody mogą zaliczyć do udanych, bo na Kaszuby wróciły z brązowymi medalami!

Turniej w hali widowiskowo-sportowej odbył się w niedzielę 5 stycznia. Luzinianki swoją drogę po medal rozpoczęły od spotkań grupowych. W pierwszej fazie rozgrywek podopieczne trenerów Sylwestra Piątek i Adama Olejniczak zmierzyły się z LFA Szczecin (0:0), Olimpią Szczecin (0:0), Victorią Sianów (0:1), MKS Lew Lębork (2:0, bramki: Magda Lińska, Ewelina Barra) oraz Hetmanem Recz (2:0, bramki: Magda Lińska, Oliwia Falk).

W tej fazie grupowej nasz zespół zainkasował 8 punktów, co dało nam awans do kolejnego etapu turnieju – relacjonują trenerzy GOSRiT.

Tam piłkarki z Luzina zmierzyły się z AP Drawsko Pomorski (2:0, bramki: dwukrotnie Zofia Okoń), Spartą Gryfice (2:0, bramki: Magda Lińska i Julia Bargańska) i zespołem GOSRiT II Luzino (6:0).

W meczu o trzecie miejsce zmierzyliśmy się z Błękitnym Stargard Szczeciński. W regulaminowym czasie gry było 0:0. W rzutach karnych było 2:1 dla zespołu z Luzina ( dwa obronione karne przez Nikolę Kankowska) – relacjonują szkoleniowcy żeńskiej drużyny z Kaszub.

Po rozgrywkach nastąpiła dekoracja, a nagrody wręczyli trener Reprezentacji Polski kobiet Miłosz Stępiński oraz organizator turnieju Krzysztof Maćkula. Dodajmy, że poza brązowym medalem za zajęcie trzeciego miejsca nagrody indywidualne z GOSRiT Luzino otrzymały Milena i Julia Fajter.

Teraz przed luzinkami kolejny etap przygotowań do rundy rewanżowej. Drugoligowe rozgrywki kobiet wystartują 21 marca. Pierwsze spotkanie GOSRiT rozegra na wyjeździe z Kobiecy KP Chełmża.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24