02.01.2020 13:45 1 raz

Trojaczki z Rumi otrzymały noworoczny prezent od miasta

fot, UM Rumia

Na świat przyszli we wrześniu, ale ze szpitala do domu mogli trafić dopiero pod koniec roku. W nowy, 2020 rok, trojaczki z Rumi weszły z gadżetami otrzymanymi przez władze miasta.

Anna i Paweł Maciejewscy, mieszkańcy Rumi w 2019 roku zostali szczęśliwymi rodzicami trojaczków – trzech chłopców o imionach: Aron, Tymon i Szymon.

Co prawda dzieci przyszły na świat 7 września, to ze względu na pobyt chłopców w szpitalu, dopiero pod koniec roku przedstawiciele miasta mogli odwiedzić nowo narodzonych rumian i wręczyć rodzicom powitalne gadżety z miejskim akcentem.

Jak mówią rodzice, opieka nad niemowlętami nie jest łatwa, ale do wszystkiego da się przyzwyczaić. Zwłaszcza, że w codziennych obowiązkach pomaga im 2-letni Dominik, starszy brat trojaczków - relacjonują rumscy urzędnicy.

fot, UM Rumia

Trojaczki urodziły się minuta po minucie. Najstarszy jest Aron, średni Tymon, a najmłodszy Szymon. Najcięższy z chłopców ważył zaledwie 1200 gramów, a najlżejszy niespełna 1100 gramów.

Trojaczki w naszym regionie w ostatnich latach rodzą się każdego roku. W 2016 roku w Wejherowie na świat przyszli Franek, Leon i Antonina. Rok później w Gdyni narodzili się Adaś, Alicja i Łukasz. W 2018 roku z narodzin trojaczków - Patrycji, Apolonii i Paskala - cieszyli się rodzice z Góry.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24