19.12.2019 13:20 11 Natalia Mamczura

W Wejherowie będą się kształcić pielęgniarki

Fot. Nadmorski24.pl/archiwum

Kaszubsko-Pomorska Szkoła Wyższa otwiera nowy kierunek studiów licencjackich. Od nowego roku akademickiego studenci będą mogli kształcić się dziennie i zaocznie na kierunku pielęgniarstwo. Projekt powstał we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie.

Do tej pory w regionie w tym zawodzie można było kształcić się jedynie na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i w Słupsku. W Wejherowie dla studentów przygotowano 80 miejsc, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Jedynym wymogiem jest posiadanie matury.

Zamysłem pielęgniarstwa w Kaszubsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Wejherowie jest to, aby nasi absolwenci pracowali we wszystkich szpitalach na Pomorzu – mówi Rafał Gierszewski, kanclerz KPSW.

Wejherowska uczelnia podpisała ze spółką Szpitale Pomorskie umowę, w ramach której studenci będą mogli odbywać praktyki na oddziałach w Wejherowie, Gdańsku lub Gdyni. Szpitale są gotowe na przyjęcie każdej liczby praktykantów, gdyż braki kadrowe wśród pielęgniarek są znaczące.

Prace nad rozpoczęciem rekrutacji trwały ponad rok. Konieczne było uzyskanie między innymi akredytacji Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Szkolnictwa.

Pragniemy uzupełnić ofertę edukacyjną powiatu. Istnieje realna potrzeba otwarcia kierunku, jakim jest pielęgniarstwo. Mamy już szkoły policealne, w których uczą się przyszli opiekunowie medyczni. Dla tych osób także jest to szansa, aby się przekwalifikować i zdobyć wykształcenie wyższe. Zachęcamy wszystkich, którzy czują taką potrzebę i chcą pracować w tym zawodzie, aby to właśnie tutaj studiowali. Uczelnia ma pełne wsparcie samorządu – zachęca Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Studenci będą mieli do dyspozycji specjalistycznie wyposażone pracownie zawodowe, które sfinansowano ze środków samorządowych i Unii Europejskiej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...