15.12.2019 20:34 0 Kwt

Kolejny Jarmark Świąteczny w Rumi przeszedł do historii

fot. Karina Laubuda/TTM

Jarmark Świąteczny w Rumi odwiedziły tłumy mieszkańców. Wydarzenie, które przez ostatnie trzy zimy gościło na placu przy skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego, tym razem zostało zorganizowane na terenie parku Starowiejskiego. Pomiędzy siedzibą jednostki a sceną letnią rozciągały się świąteczne ozdoby, stoiska gastronomiczne oraz strefa z rękodziełem.

Na przybyłych gości czekały pierogi, bigos, barszcz czerwony, kwaśnica, gofry, gorąca czekolada, grzane wino, grillowany ser czy chleb ze smalcem. Jarmark Świąteczny w Rumi trwał aż trzy dni i rozpoczął się w piątek (13 grudnia).

Szczególnie widowiskowy okazał się przejazd świętego Mikołaja psim zaprzęgiem. Nie zabrakło także występów w wykonaniu lokalnych artystów, zabaw i animacji dla dzieci, a także projekcji filmu „Kevin sam w domu” na dużym ekranie. Dodatkową atrakcją były świąteczne iluminacje oraz okolicznościowe ozdoby.

Głównym celem jarmarku było wprowadzenie w mieście świątecznej atmosfery, jak również promocja regionalnych wyrobów i przedmiotów użytkowych o charakterze bożonarodzeniowym.

fot. Karina Laubuda/TTM fot. Karina Laubuda/TTM fot. Karina Laubuda/TTM fot. Karina Laubuda/TTM fot. Karina Laubuda/TTM fot. Karina Laubuda/TTM fot. Karina Laubuda/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24