12.12.2019 14:07 0 Gol

'Elektryk' tuż za podium w finale wojewódzkim piłki ręcznej chłopców

Mat. pras.

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie odbył się Finał XX Wojewódzkiej Licealiady w piłce ręcznej chłopców. Drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie zawody zakończyła tuż za podium.

W rywalizacji wzięło udział sześć najlepszych zespołów z całego województwa pomorskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna z XII Liceum Ogólnokształcącego z Gdańska, która w finale pokonała ekipę z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 z Kwidzyna 10:7.

Ogromny sukces osiągnął zespół z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie, zajmując rewelacyjne czwarte miejsce. Podium było blisko, ale to jest bardzo dobry wynik osiągnięty przez chłopców z „Elektryka”, dla których to jest najwyższe miejsce zajęte w Finałach Wojewódzkich w tej konkurencji. Duże brawa za ten wyczyn! Poziom turnieju stał na bardzo wysokim poziomie. Jednym z trenerów był wielokrotny reprezentant Polski oraz medalista Mistrzostw Polski – Marcin Pilch – mówi Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.

Na zakończenie turnieju zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami.

Klasyfikacja generalna

  1. miejsce – XII Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku

  2. miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie

  3. miejsce – XXI Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku

  4. miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie (Hubert Koss, Konrad Koss, Norbert Wejher, Bartosz Łaga, Kacper Dziurzyński, Karol Malotki, Damian Patelczyk, Szymon Wos, Marcin Skrzypkowski, Jakub Rudziński, Michał Jung, Filip Grabowski, Mateusz Dunst; opiekun drużyny – Izabela Mikołajewska oraz Mariusz Jaszewski)

  5. miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Kościerzynie

  6. miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24