08.12.2019 21:35 0 NW

Armwrestlerzy z całego świata zmierzyli się w Rumi

Fot. Katarzyna Rachańska TTM

Zakończyły się czterodniowe zawody Armwrestlingu w Rumi. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zgromadziło się prawie 800 najlepszych zawodników z całego świata. W tym roku Puchar Świata Zawodowców Złoty Tour World Cup został poprzedzony Mistrzostwami Świata w Armwrestlingu oraz Para-Armwrestlingu.

Za nami jedna z największych imprez armwrestlingowych na świecie, która gromadzi światowych zawodników, w różnych kategoriach wiekowych w jednym miejscu – w Rumi. Tegoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Przez cztery dni rumska hala sportowa była w całości wypełniona kibicami.

Zawody składały się z wielu kategorii. Mistrzostwa Świata, które odbywały się w dwa pierwsze dni należały do juniorów, seniorów, mastersów i osób niepełnosprawnych. Następnie w sobotę (7 grudnia) odbyły się półfinały i finały Pucharu Świata, a w niedzielę (8 grudnia) Finał Vendetta TOP8 oraz Puchar Świata Zawodowców.

– *Są to niezwykle profesjonalne zawody i wciągający sport. Tutaj liczy się nie tylko siła ale też technika, zwinność i szybkość. Emocje podczas oglądania zmagań poszczególnych zawodników zawsze są duże. Jeden najmniejszy błąd może przekreślić szansę na wygraną. Trzeba być bardzo skupionym i dobrze znać wszystkie zasady.

Wbrew powszechnym opiniom, armwrestling to typowy sport walki. Sportowcy walczą na prawą, jak i lewą rękę przy specjalnie zaprojektowanym stole. Nie jest to „zwyczajne siłowanie się”.

W grę wchodzi sporo zasad i wiele technik, które zawodnicy wybierają pod siebie. Poczynając od ustawienia, wyprostowanych nadgarstków, barków ustawionych równolegle do krawędzi stołu aż po wszystkie techniki walki, jakich mogą zawodnicy użyć, a jest ich około pięćdziesięciu – mówi Judyta Wiercińska, główny sędzia.

Fot. Katarzyna Rachańska TTM.jpg Fot. Katarzyna Rachańska TTM Fot. Katarzyna Rachańska TTM Fot. Katarzyna Rachańska TTM Fot. Katarzyna Rachańska TTM Fot. Katarzyna Rachańska TTM Fot. Katarzyna Rachańska TTM Fot. Katarzyna Rachańska TTM Fot. Katarzyna Rachańska TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24