03.12.2019 08:07 3 Gol

Mieszkanka Kębłowa brązową medalistką mistrzostw świata!

W 2018 roku Paulina Stenka sięgnęła po złoto w Mistrzostwach Świata Juniorów w kickboxingu. Rok później ponownie stanęła na podium w MŚ, ale już w gronie seniorów. Kickboxerka z Kębłowa w swoim debiucie wywalczyła brązowy medal!

Pod koniec listopada turecka Antalya była stolicą światowego kickboxingu. To właśnie tam odbyły się Mistrzostwa Świata Seniorów. W gronie około 700 zawodników do rywalizacji o medale stanęła Paulina Stenka, która na co dzień trenuje w KTS-K GOSRiT Luzino oraz WSS Wejherowo. Jej debiut okazał się niezwykle udany. Do domu wróciła z brązowym medalem wywalczonym w kick-light do 70 kg.

Mieszkanka Kębłowa, która jeszcze rok temu zdobywała laury jako juniorka, była bardzo blisko awansu do finału, przegrywając w półfinale z zawodniczką gospodarzy kontrowersyjną decyzją sędziów 1:2 – napisał w mediach społecznościowych GOSRiT Luzino.

Debiut w mistrzostwach świata seniorów to dla mnie wielki zaszczyt, gdyż jest to największe wydarzenie w kickboxingu, zwłaszcza że od 2019 roku rozpoczęłam wiek seniorski i już miałam okazję wybrać się na MŚ seniorów w Turcji, gdzie udało mi się wywalczyć brązowy medal – mówi kickboxerka z gminy Luzino. – Jestem bardzo szczęśliwa i dumna z tego powodu. Oczekiwałam, że stanę na podium i osiągnęłam swój cel. Jednakże moim marzeniem jest stanąć znów, tak jak w zeszłym roku, gdy wywalczyłam Mistrzostwo Świata Juniorów, i usłyszeć hymn naszej ojczyzny – mówi Paulina Stenka.

W umiejętności młodej kickboxerki wierzy jej klubowy trener, Rafał Karcz. Szkoleniowiec podkreśla, że zawodniczka wciąż się rozwija, a szkolenie idzie w dobrym kierunku.

Mamy ostatnio duże wsparcie od gminy Luzino, PZKB, a także wsparcie fachowe trenera reprezentacji seniorów – Patryka Zaborowskiego. Możemy wspólnie sporo namieszać w seniorskim kicku. Paulina jest bardzo pracowita i regularna. Moim marzeniem jest, nie ukrywam, wychowanie olimpijczyka. Myślę, że jest na to szansa, ale trzeba być bardzo konsekwentnym i pracowitym. Kickboxingu jeszcze nie ma w programie igrzysk, ale jest już uznany przez MKOl, więc czekamy teraz na włączenie KB do programu olimpiady – mówi Rafał Karcz.