28.10.2019 11:20 1 mike/Airport.gdansk.pl

Co nowego w zimowym rozkładzie lotów na gdańskim lotnisku?

Fot. Airport.gdansk.pl

W niedzielę (27 października) zaczął obowiązywać zimowy rozkład lotów w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Pasażerowie podróżujący ze stolicy Pomorza będą mogli skorzystać m.in. z dziewięciu nowych połączeń do ośmiu miast w sześciu krajach.

Po raz pierwszy w ofercie gdańskiego lotniska pojawiła się oferta niemieckiej linii Eurowings. Z lotów do Düsseldorfu można już korzystać cztery razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Bardzo się cieszymy, że tak ważna linia lotnicza z rodziny Lufthansy dołączyła Gdańsk do swojej oferty. Mamy nadzieję na dobrą współpracę z Eurowings. Nowe połączenie jest tym ważniejsze, że Düsseldorf jest dużym i ważnym hubem przesiadkowym, za pośrednictwem którego nasi pasażerowie będą mogli latać po całym świecie – mówi Iwona Tomczyńska, kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu Portu Lotniczego Gdańsk.

Bilety na połączenia do Düsseldorfu są dostępne od 129 zł w jedną stronę. Warto podkreślić, że Gdańsk, jako trzeci polski port lotniczy, dołączył do siatki połączeń niemieckiego przewoźnika, który może się pochwalić operowaniem na 200 lotniskach.

Fot. Airport.gdansk.pl

Zimowy rozkład lotów z Gdańska oznacza też zwiększenie liczby połączeń do Skandynawii. Do norweskiego Bergen będzie można polecieć dwa razy w tygodniu samolotami linii Norwegian. Wizz Air rozpoczyna loty do Molde, a Ryanair – do Kopenhagi, Hamburga i Goeteborga. Ponadto trzy razy w tygodniu będzie można skorzystać z połączenia do Edynburga. Dwie linie niskokosztowe – Ryanair i Wizz Air – rozpoczynają też regularne loty do Odessy.

Nowości w zimowym rozkładzie lotów 2019/2020

Źródło: Airport.gdansk.pl

Wraz z końcem letniego rozkładu lotów, zawieszono połączenia z Gdańska do Aten, Pizy, Wiednia, Barcelony i Zurychu, które mają powrócić 29 marca 2020 roku. Zimą zabraknie też połączeń z Tel Awiwem i Berlinem. Władze lotniska mają nadzieję, że wspomniane loty powrócą wiosną przyszłego roku. Na pewno w letnim rozkładzie nie zabraknie lotów do włoskiego Bari, greckiej Kalamaty i ukraińskiego Zaporoża.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24