24.10.2019 10:10 0 rp/TTM

Doceniono amatorów z talentem i fachem w rękach

Fot. Marek Trybański/TTM

W tym roku jury oceniło 22 projekty w ramach VI edycji konkursu „Bursztynówka”. Zwyciężyła realizacja drewnianej lampy, którą pan Tomasz stworzył wraz z żoną.

W konkursie wzięło udział 14 projektów rękodzielniczych i osiem kulinarnych. Jak podkreślają członkowie Stowarzyszenia Bursztynowy Pasaż, uczestnicy konkursu malują, wyszywają i tworzą rękodzieła, a wszystko to robią w zaciszu domowym.

Są to amatorzy w swoich dziedzinach, w tym także rękodzielnicy czy kucharze, którzy nie mają wykształcenia zawodowego – tłumaczy Justyna Wiszniewska ze Stowarzyszenia Bursztynowy Pasaż.

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

Nie przeszkadza im to jednak w tworzeniu projektów, które śmiało mogą się równać dziełom i pracom profesjonalistów. Tak odebrać można pracę laureata konkursu w kategorii projekt rękodzielniczy, który stworzył drewnianą lampę.

Postanowiliśmy zrobić z żoną taki projekt – ona stworzyła szablony, a ja wykonałem elementy – wspomina Tomasz Abraham, zwycięzca w kategorii produkt rękodzielniczy. – To nie jest moja praca czy zawód, który wykonuje na co dzień, ale cieszę się, że mogłem się tutaj pokazać i to naprawdę niezły zastrzyk motywacji.

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

W kategorii kulinarnej bezkonkurencyjny okazał się pasztet z marchewki przygotowany przez koło gospodyń z Orla, które funkcjonuje od niespełna miesiąca.

Fot. Marek Trybański/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24