23.10.2019 17:00 0 Gol

Popularny turniej koszykówki młodzieżowej wróci do Wejherowa

Fot. archiwum prywatne

We wrześniu 2020 roku na sportową mapę Wejherowa powróci koszykarski turniej młodzików „Wejher Cup”. Zawody zostaną zorganizowane w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rozmawiamy z Bartłomiejem Woźniakiem, jednym z pomysłodawców reaktywowania koszykarskiego turnieju „Wejher Cup”.

Koszykarskie zmagania z udziałem również zagranicznych drużyn mogliśmy podziwiać w Wejherowie na początku XXI wieku.

Międzynarodowy Turniej Koszykówki Młodzików „Wejher Cup 2020” to reaktywacja projektu, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem oraz popularnością wśród miłośników koszykówki w całej Polsce, i nie tylko. Ostatni turniej odbył się w 2010 roku i teraz, po 10 latach, mamy zamiar wznowić te zawody koszykarskie. Pierwszy „Wejher Cup” odbył się w 2002 roku, w którym wystartowali Mistrzowie Polski, czyli UKS Ósemka Wejherowo.

Postanowiliście wrócić z projektem. Zgłosiliście go w ramach tegorocznego Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego i wygraliście.

Planowany termin rozgrywek to 18–20 września 2020 roku. Liczba zespołów mogących wziąć udział w turnieju to 12 ekip. W naszym zmaganiach wystartują najlepsze zespoły z całej Polski, ale także drużyny z Litwy, Łotwy, Rosji i Białorusi. Nasze miasto będzie reprezentować zespół Uczniowskiego Klubu Sportowego „Basket Ósemka”. Jest to drużyna mająca w składzie aż pięciu członków Kadry Pomorza, która zajęła bardzo dobre, czwarte miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Ten zespół to drużyna ambitnych, utalentowanych oraz walecznych chłopaków.

Odnośnie do „Wejher Cup” – znalazłem w internecie wypowiedź sprzed 17 lat: „Ci zawodnicy to przyszłość reprezentacji swoich krajów. Wielu ma duże szanse, aby zrobić karierę w zawodowym sporcie”.

Zawodnicy, którzy wezmą udział w turnieju, to przyszłość reprezentacji swoich krajów. Wielu z nich będzie miało szansę, aby zrobić karierę w zawodowym sporcie. Wielu zawodników, którzy uczestniczyli w naszym turnieju, grało później w reprezentacjach narodowych. Paru z nich uczestniczyło nawet w Igrzyskach Olimpijskich. Takim najlepszym przykładem jest Mantas Kalnietis – Litwin, grający w najlepszych europejskich klubach, pierwszy rozgrywający reprezentacji Litwy. Grał na naszym turnieju w 2002 roku. Nasze rozgrywki to możliwość rywalizacji z najlepszymi koszykarskimi zespołami w tej kategorii wiekowej z Polski oraz innych krajów. Jest to ogromna szansa na promocję koszykówki oraz naszego miasta. Turniej skierowany jest do wszystkich miłośników koszykówki. Głównym celem naszego projektu jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport oraz możliwość rywalizacji z najlepszymi. Mamy nadzieję, że będziemy się wszyscy wspólnie dobrze bawić.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24