22.10.2019 09:23 0 Kwt/Pomorskie.eu

Młodzież z naszego regionu ma najlepsze wsparcie na rynku pracy

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Ogólnopolski konkurs na najlepsze działania instytucji rynku pracy skierowane do młodzieży zakończył się ogromnym sukcesem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, który otrzymał nagrodę główną oraz tytuł Lidera Aktywizacji. Docenione zostały spotkania przeznaczone dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli, w których wzięło udział prawie sześć tysięcy osób.

To ważne wyróżnienie zapewniła samorządowa inicjatywa "Wybieraj mądrze", "Wspieraj mądrze" i "Doradź mądrze". Młodzież, ich rodzice i nauczyciele wzięli udział między innymi w spotkaniach z doradcami zawodowymi urzędu pracy oraz konsultantami powiatowymi ds. poradnictwa edukacyjno-zawodowego.

„Wybieraj mądrze" to warsztaty dla uczniów pomorskich szkół, z których do tej pory skorzystało ponad pięć tysięcy osób – mówi Katarzyna Żmudzińska, wicedyrektor WUP w Gdańsku. – Zajęcia pomagały młodym odkrywać ich mocne strony, zdolności i talenty. Dzięki temu uczniowie łatwiej podejmują decyzje co do wyboru szkoły czy zawodu.

Ponad 300 rodziców i opiekunów wzięło udział w warsztatach "Wspieraj mądrze". Natomiast ponad 400 nauczycieli mogło skorzystać z warsztatów "Doradź mądrze", w trakcie których przekazano im wiedzę z zakresu nowoczesnych metod stosowanych w doradztwie zawodowym, rynku pracy czy przedsiębiorczości.

Oprócz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, wyróżnienia i nagrody trafiły także do urzędu pracy z Gdańska i Gdyni. Wręczenie nagród obyło się 16 października 2019 roku. Organizatorem konkursu była Fundacja Promocji Inicjatyw Społecznych Polprom.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24