19.10.2019 20:45 1 NW

I Liceum Ogólnokształcące w Rumi świętowało 70-lecie

Fot. Karina Labuda/TTM

W sobotę (19 października) I Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich w Rumi świętowało swoje 70-lecie. Ponadto dokonano uroczystego otwarcia nowego obiektu w gmachu szkoły. W uroczystości udział wzięli m.in. przedstawiciele władz Wejherowa oraz uczniowie szkoły.

I Liceum Ogólnokształcące w Rumi obchodzi swoje 70-lecie istnienia. Z tej okazji w sobotę 19 października odbyła się w szkole gala, podczas której m.in. wyświetlony został film okolicznościowy. Wcześniej w Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych odprawiona została Msza Święta.

Fot. Karina Labuda/TTM

Fot. Karina Labuda/TTM

Oprócz jubileuszu rumskie liceum świętowało także otwarcie nowego obiektu, o jaki powiększyła się w tym roku szkoła.

W Rumi przede wszystkim położyliśmy nacisk na rozbudowę placówki. Powstały dwie nowe kondygnacje i poddasze, czyli trzy piętra z salami do zajęć dydaktycznych. Dodatkowo na poddaszu będą mogły odbywać się konferencje oraz spotkania z profesorami, wykładowcami, naukowcami czy artystami – mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Fot. Karina Labuda/TTM

W budynku pojawiła się również winda, która umożliwi poruszanie się między piętrami osobom z niepełnosprawnościami. Na tym jednak nie koniec, ponieważ nadal trwają prace remontowe. W starej części budynku, powstaje jeszcze biblioteka i czytelnia multimedialna. Inwestycja ta ma się zakończyć w tym roku.

Fot. Karina Labuda/TTM

Dyrektor szkoły Lucyna Penkowska podkreśla, że na przestrzeni 70 lat placówka bardzo się zmieniała i wzbogacała o nowe obiekty, jak na przykład halę gimnastyczną czy zewnętrzną strefę rekreacyjno-sportową. Jednak historię tworzą przede wszystkim ludzie.

I Liceum Ogólnokształcące w Rumi ma wielu znakomitych absolwentów i pedagogów. Dziś składamy gratulacje i podziękowania tym,którzy tą historię tworzą. Jest to wielkie święto nie tylko dla szkoły i dyrekcji ale także absolwentów oraz obecnych uczniów - podkreśla Gabriela Lisius.

Fot. Karina Labuda/TTM

Fot. Karina Labuda/TTM

Pięć nowych przestrzennych i nowocześnie wyposażonych sal lekcyjnych, znacznie poprawia warunki lokalowe szkoły. A jak przypomina Lucyna Penkowska, w tym roku miał miejsce podwójny nabór i przyjęta została znacznie większa liczba młodzieży niż dotychczas, dlatego nowe sale są na wagę złota.

Fot. Karina Labuda/TTM

Obie inwestycje sfinansowane są ze środków powiatu wejherowskiego, a ich łączny koszt to ponad sześć milionów złotych.

Fot. Karina Labuda/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24