20.10.2019 11:40 1 NW/siepomaga.pl

Wózek inwalidzki to jej jedyna szansa na samodzielność - każdy może pomóc

Źródło: siępomaga.pl

Mieszkanka Bolszewa cierpi na nieuleczalną chorobę, jaką jest zanik mięśni obręczynowo-kończynowych. Od dwudziestu lat samodzielnie nie opuściła domu. Potrzebuje środków na zakup wózka inwalidzkiego z napędem elektrycznym. Jest to jej jedyna szansa na samodzielność.

Lucyna Siwińska to 37 letnia mieszkanka Bolszewa. Kobieta od małego cierpi na chorobą, na którą nie ma lekarstwa. Powoli atakowane są kolejne mięśnie, skutecznie uniemożliwiając codzienne funkcjonowanie. Zanik mięśni wiąże się nie tylko z niemożnością poruszania ale także wykonywaniem prostych czynności na co dzień, jak utrzymanie szklanki.

Na platformie siepomaga.pl utworzono zbiórkę, za pomocą której Lucyna Siwińska chce uzbierać środki potrzebne na zakup wózka inwalidzkiego. Ten sprawi, że kobieta stanie się choć trochę samodzielna i będzie w stanie poruszać się po domu, a nawet poza nim, bez konieczności angażowania bliskich.

Bardzo proszę ludzi o dobrym sercu o pomoc w zakupie takiego sprzętu. Koszty są ogromne, a mnie ani moich najbliższych nie stać na kupno wózka. Boję się, że przy postępującej chorobie stanę się w końcu więźniem we własnym domu– mówi Lucyna.

Każdy kto chciałby pomóc mieszkance Bolszewa może przelać dowolną kwotę poprzez stronę siepomaga.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24