17.10.2019 12:05 1 rp/fb

Młodzieżowa Rada Miejska w Redzie rozpocznie V kadencję

Źródło. fb

Reda: Po raz kolejny 19 radnych z siedmiu szkół w Redzie pod koniec października otrzyma nominacje i rozpocznie roczną pracę. Będą obradować w redzkim urzędzie miasta.

Na wzór rady miasta, będą się spotykać i poruszać tematy związane z ich rówieśnikami. Do zadań Młodzieżowej Rady Miejskiej należy opiniowanie projektów dokumentów opracowywanych w ministerstwie, odnoszących się do spraw dzieci i młodzieży, oraz przedstawianie własnych propozycji zmian w edukacji.

Dodatkowo od ubiegłego roku radni mogą pochwalić się grą miejską, która organizowana jest w sierpniu. Jest zatem wiele pracy, ale i chętnych nie brakowało. Nadesłane kandydatury były oceniane na podstawie określonych kryteriów, m.in. zaangażowania w wolontariat oraz życie społeczności lokalnych, działalność publiczną, osiągnięte wyniki w nauce, a także uzasadnienie własnej kandydatury.

Źródło. fb Źródło. fb Źródło. fb

Żeby wziąć udział w wyborach na młodzieżowego radnego, należy ukończyć 13 lat; z kolei wybierać radnych mogli wszyscy, którzy ukończyli 10 lat.

W wyjątkowych sytuacjach, kiedy potrzebujemy zaczerpnąć ich opinii zgłaszamy się z prośbą o zorganizowanie specjalnego posiedzenia – podsumowuje Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza Redy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24