17.10.2019 11:10 0 Kwt/zrzutka.pl

Rumia: Nawet złotówka wywoła uśmiech na czternastu małych twarzach

Źródło: Dom dla Dzieci w Rumi/Facebook

Dom dla Dzieci w Rumi zamieszkuje czternaścioro dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w gronie rodziny. Część z nich jest niepełnosprawna w stopniu znacznym i umiarkowanym; inne dzieci z powodu trudnej sytuacji życiowej są zagrożone niedostosowaniem społecznym. Organizatorzy zrzutki chcą zapewnić im wymarzone wakacje, które pozwolą na wspólny wypoczynek i chwile beztroski.

Dom prowadzony przez Fundację Rodzinny Gdańsk jest placówką opiekuńczo-wychowawczą typu socjalizacyjnego. Podopieczni wymagają szczególnych oddziaływań opiekuńczo-wychowawczych, edukacyjno-terapeutycznych, a także psychologicznych.

Większość z nas ma wspomnienia z wakacji z czasów dzieciństwa. Jagodzianki z rodzicami na plaży. Dojenie krowy z babcią na wsi. Łowienie ryb z dziadkiem. Wspólne palenie ogniska z członkami rodziny. Myśl o tych chwilach przywołuje uśmiech i dobre emocje. W życia podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych często wpisane są traumatyczne, stresujące wydarzenia. Niektórzy z nich nie wiedzą czym są beztroskie wakacje, bo w rodzinnych domach nigdy ich nie doświadczyli – wyjaśniają organizatorzy zbiórki.

Źródło: Zrzutka.pl

Pieniądze są potrzebne na pokrycie kosztów związanych z realizacją dwutygodniowego wyjazdu wakacyjnego wychowanków Domu dla Dzieci w Rumi i zostaną przeznaczone na transport, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie uczestników, zapewnienie specjalistycznej kadry, realizację wycieczek, a także profilaktycznych zajęć indywidualnych i grupowych.

Wspierając zrzutkę, choćby najmniejszą kwotą, wywołujesz 14 szczerych uśmiechów na twarzach tych, których los potraktował gorzej… Umożliwiasz poznanie nowych miejsc, ludzi, smaków i zapachów – edukujesz! Wyrównujesz szanse. Przywracasz wiarę w to, że niemożliwe nie istnieje. Dzielisz się dobrem – spełniasz marzenia – zachęcają organizatorzy zbiórki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24