14.10.2019 10:40 7 rp

Świętowali Dzień Edukacji Narodowej

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest w Polsce 14 października, ale w wielu placówkach oświatowych okolicznościowe uroczystości odbyły się już w piątek. Było co świętować – podczas spotkań w Wejherowie i Rumi posypała się masa nagród i wyróżnień dla tych, którzy pracę nauczyciela traktują jak nie tylko zawód, ale i pasję.

Nauczanie i wychowywanie młodzieży, często praca po godzinach, indywidualne podejście i kreatywne myślenie – to ich codzienność. Zmagają się często z trudną młodzieżą, której starają się pomóc, nie tylko przekazując wiedzę z książek, ale i tę o wiele bardziej potrzebną – wiedzę życiową. Ich pracę staramy się doceniać na co dzień, jednak jest jeden dzień w roku, kiedy jest ku temu. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej świętowano w Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie.

Dziś nauczycielom należą się ogromne podziękowania i gratulacje za ten cały trud i wkład oraz za to wszystko, co robią dla tych młodych ludzi – mówiła Gabriela Lisius, starosta wejherowski. – Ten rocznik jest szczególny, ze względu na podwójny nabór, zatem nauczycielom należą się podwójne podziękowania, za cierpliwość i zrozumienie.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Damian Klechowicz/TTM

W powiecie wejherowskim pracuje niemal tysiąc nauczycieli. W tym roku zatrudniono 170 nowych pedagogów. Podczas Powiatowego Dnia Edukacji starostwo powiatowe przekazało nowy sztandar placówce.

Dziś jest dzień, w którym spełniają się marzenia o docenieniu swojej pracy przez nauczycieli – zaznacza Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Ten dzień to też okazja do życzeń. Podczas uroczystości w Wejherowie oraz Rumi nagrodzono nauczycieli z całego powiatu. Dla nich praca z młodzieżą to prawdziwa pasja.

Kochamy pracę z młodzieżą, uwielbiam to mimo, że pracuje w tym zawodzie już 30 lat, a taka nagroda jedynie dodaje skrzydeł – komentuje Wioletta Ginter, nauczycielka.

Jesteśmy pomostem dla społeczeństwa, które wspiera, mobilizuje i na tym, co my wypracujemy z młodzieżą, opiera się całe społeczeństwo – mówi Małgorzata Łoboz, nauczycielka.

Więcej zdjęć można znaleźć w naszej galerii tutaj

Nagrodzonym nauczycielom gratulujemy i życzymy wytrwałości w dalszej pracy zawodowej!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24