05.10.2019 14:30 16 raz

Ważą się losy choczewskich inwestycji

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

W budżecie gminy Choczewo może zabraknąć kilku milionów złotych, po tym jak w życie weszły rządowe zmiany w prawie. Niestety, miały one być przeznaczone na lokalne inwestycje. Wójt zapowiada, że nie uda się zrealizować wszystkich planów.

Jak przypominają autorzy samorządowego biuletynu gminy Choczewo, wrzesień to początek budowania budżetu na przyszły rok. Tymczasem wieści z urzędu nie napawają optymizmem.

Mieszkańcy pytają o różne inwestycje, które będą realizowane w gminie – przyznał Wiesław Gębka, wójt gminy Choczewo. – Przygotowując się do nadchodzącego kryzysu, chcemy dokończyć wszystkie trwające inwestycje, ale póki co, ostrożnie podchodzimy do rozpoczynania kolejnych, co nie oznacza, że ich nie planujemy.

Jak wyjaśnił włodarz Choczewa i okolic, niestety, na skutek zmiany ustawy gmina straciła wpływ z podatków za kabel energetyczny przebiegający przez teren gminy, co skutkuje brakiem wpływu miliona złotych do budżetu.

Nie wiemy również, jak będzie wyglądać sytuacja szkolnictwa, ile i komu będziemy w stanie przeznaczyć pieniędzy – dodał Gębka. – Prosiłbym mieszkańców o wyrozumiałość, gdyż realizacja wielu założeń, które zadeklarowaliśmy może stanąć pod wielkim znakiem zapytania, ze względu na nieprzewidziany ubytek w budżecie na łączną kwotę ok. 2 mln złotych. Również zostaliśmy zaskoczeni i postawieni pod ścianą, lecz musimy zmierzyć się z tym problemem i sprostać oczekiwaniom mieszkańców.

Dlatego, jak podaje biuletyn, władze miasta muszą zrewidować swoje plany i w sposób racjonalny dokonać rozsądnego podziału środków, które mają dyspozycji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24