05.10.2019 13:30 0 raz

Rumia: Rewitalizacja Zagórza i Wzgórza Markowca zakończy się w 2022 roku

Fot. Rumia.eu

Trwają prace przy rewitalizacji Zagórza i Wzgórza Markowca. Część z nich już się zakończyła. Tymczasem zbliża się rozstrzygnięcie kolejnych przetargów.

Jak podał rumski ratusz, zakończyły się prace remontowe na trzech budynkach: przy ul. Kombatantów 17, ul. Sabata 7 i ul. Zakole 6. Trwają prace na kolejnych dwóch obiektach: przy ul. Kombatantów 6 i ul. Sabata 11. Teraz czas na rewitalizację pozostałych części tego rejonu miasta.

Przygotowano i wysłano do weryfikacji do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego dokumentację przetargową związaną z zagospodarowaniem przestrzeni na Wzgórzu Markowca – czytamy w biuletynie samorządowym. – W ramach prac ma powstać m.in. góra saneczkowa, ścianka wspinaczkowa z wieżą widokową, ścieżka edukacyjna, park linowy, amfiteatr oraz trasa kolarstwa górskiego – przypominają przedstawiciele urzędu.

Trwa również weryfikacja dokumentacji przetargowej na zagospodarowanie przestrzeni na osiedlu. W ramach prac mają powstać m.in. boiska, place zabaw, trasa rowerowa, a przebudowane zostaną chodniki i ścieżki rowerowe.

Planowany termin ogłoszenia tego przetargu to październik. Wszystkie prace powinny zakończyć się do 2022.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24