20.09.2019 13:06 6 mike

Tragedia w Rumi: W spalonym pustostanie ujawniono zwłoki

Fot. Czytelnik

W piątek (20 września) przed godziną 6:00 doszło do pożaru pustostanu przy ulicy Starowiejskiej 27 w Rumi. W trakcie działań gaśniczych strażacy natrafili na zwłoki. Trwa wyjaśnianie okoliczności tej tragedii oraz ustalanie tożsamości zmarłej osoby. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich w tym zdarzeniu.


Aktualizacja, godz. 14:50

Jak ustalono, ofiarą pożaru był mężczyzna. Trwa ustalanie jego tożsamości. Nadal wyjaśniane są również okoliczności wybuchu pożaru.


Zgłoszenie o pożarze niezamieszkanego budynku wpłynęło do wejherowskiej komendy policji przez godziną 6:00.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci i pracowali tam też strażacy. W trakcie działań straży pożarnej wewnątrz budynku, na piętrze, zostały ujawnione zwłoki – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Na miejsce przybył prokurator, który nadzorował czynności policjantów prewencji i pionu dochodzeniowo-śledczego. Biegły z zakresu medycyny sądowej dokonał oględzin, a zwłoki zostały zabezpieczone. Wiele wskazuje na to, że doszło do nieszczęśliwego wypadku – wstępnie wykluczono udział osób trzecich w tym zdarzeniu.

Fot. Czytelnik Fot. Róża Perszon Fot. Róża Perszon Fot. Róża Perszon

Obecnie trwa ustalanie płci i tożsamości zmarłej osoby. Na razie nie ustalono też okoliczności wybuchu pożaru. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na posesji często przebywały osoby bezdomne. Prawdopodobnie ofiarą pożaru była właśnie jedna z nich.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24