17.09.2019 14:00 0 mike/Pomorskie.eu

Uczniowie z Gdyni i Rumi popłynęli w edukacyjny rejs

Fot. Pomorskie.eu

Na tym rejsie nie ma gości – każdy jest załogantem. Takie jest podstawowe założenie krótkich, dwugodzinnych rejsów edukacyjnych, w których biorą udział uczniowie z Pomorza. Na pokład „Zawiszy Czarnego” zawitała już młodzież z Zespołu Szkół Ekologiczno-Transportowych w Gdyni i Liceum Salezjańskiego w Rumi. Łącznie w przedsięwzięciu, które potrwa do 20 września, weźmie udział 600 uczniów.

Rejsy są organizowane już po raz 12., w ramach akcji „Pomorze na Morze”, organizowanej przez Pomorski Związek Żeglarski i samorząd województwa pomorskiego. Celem jest zasmakowanie prawdziwej morskiej przygody.

Młodzież pozna słynny żaglowiec od środka, przyjrzy się pracy załogi i posmakuje uroków morskiej żeglugi. Przed pierwszym rejsem odbyły się odprawa i szkolenie. Jak zapowiedział kapitan Zawiszy Czarnego, na jachcie nie ma gości – każdy, kto płynie, staje się załogantem i czynnie uczestniczy we wszystkich pracach związanych z rejsem. Wszyscy uczniowie otrzymują certyfikat ukończenia rejsu na morzu – czytamy na stronie Pomorskie.eu.

Morska przygoda obejmuje uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i licealistów, z różnych miejscowości naszego regionu. Rejsy to jednak nie wszystko. W Pomorskim Związku Żeglarskim odbywają się specjalne lekcje samorządności. Dzięki udziałowi w tych zajęciach, młodzież ma okazje się dowiedzieć, za co odpowiadają poszczególni włodarze samorządów.

Fot. Pomorskie.eu Fot. Pomorskie.eu Fot. Pomorskie.eu Fot. Pomorskie.eu Fot. Pomorskie.eu Fot. Pomorskie.eu Fot. Pomorskie.eu Fot. Pomorskie.eu Fot. Pomorskie.eu Fot. Pomorskie.eu Fot. Pomorskie.eu Fot. Pomorskie.eu

Organizatorem akcji Pomorze na Morze jest Pomorski Związek Żeglarski, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Do tej pory w rejsach „Pomorze na Morze” wzięło udział około pięciu tysięcy osób.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24