16.09.2019 18:00 0 NW/UM Rumia

Tańcząco i śpiewająco weszli w nowy rok szkolny

Fot. UM Rumia

Uczniowie z Rumi po raz czwarty przywitali szkołę w rytmie muzyki filmowej, i nie tylko. A to za sprawą wrześniowych koncertów, zorganizowanych w ramach rumskich spotkań muzycznych. Podczas koncertów artyści zachęcali dzieci do wspólnego tańca i śpiewu przy akompaniamencie klasycznych instrumentów.

Edukacyjne spotkania muzyczne trwały dwa dni (10 i 11 września) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Dzieci miały okazję usłyszeć przeboje musicalowe czy filmowe znanych produkcji, takich jak „Shrek”, „Piraci z Karaibów”, „Pogromcy duchów”, „Upiór w Operze” czy „Król Lew”.

Fot. UM Rumia

Dzieci, oprócz bliższego kontaktu z muzyką, jaką kojarzą ze swych ulubionych filmów, mogli także porozmawiać z artystami. Ci chętnie dzielili się swoją wiedzą z młodymi słuchaczami. Publiczność mogła również poznać ciekawostki związane z muzycznymi i filmowymi produkcjami oraz podziwiać profesjonalne pokazy taneczne.

Rumski MOSiR odwiedzili aktorzy oraz tancerze z Teatru Muzycznego w Gdyni, zespół tańca „Masta Dance” pod kierunkiem Marty Miotke oraz instrumentaliści z całego Pomorza. To dzięki nim dzieci mogły uczyć się i bawić przy dźwiękach muzyki i tańcu.

Sama pamiętam występy teatralne czy koncerty, które jako dziecko oglądałam wraz z klasą, jeszcze w podstawówce. Właśnie w takich momentach budziła się we mnie chęć śpiewania i tańczenia. Bardzo się cieszę, że mogłam sobie przypomnieć, jak to było za moich młodych lat. To wspaniałe, że realizowane są takie inicjatywy i są jeszcze ludzie, którym zależy na tym, by kształcić nasze pociechy w takich kierunkach, zaszczepiając w nich zamiłowanie i pasję do sztuki – przyznaje Agnieszka Król-Karecka, aktorka Teatru Muzycznego w Gdyni

Fot. UM Rumia

W muzycznych spotkaniach wzięło udział tysiące dzieci z niemal 30 szkół i przedszkoli w Rumi. Inicjatywa została podjęta w 2012 roku, wraz z koncertem zorganizowanym z okazji nadania praw miejskich Rumi. Cykliczne spotkania odbywają się natomiast od 2016 roku. Chodzi o to, by przybliżać muzykę klasyczną, i nie tylko, tym młodszym oraz starszym mieszkańcom miasta i jego odwiedzającym.

Jestem szczęśliwy, że już czwarty rok z rzędu dzieci i młodzież tak licznie biorą udział w tych koncertach, że ta forma edukacji muzycznej bardzo się przyjęła, że publiczność jest chętna do czynnego udziału w naszych spotkaniach i wspólnie z artystami śpiewa, a ciekawe aranżacje porywają widzów do tańca – mówi Marek Gerwatowski, pomysłodawca i reżyser wydarzenia.

Fot. UM Rumia

Repertuar koncertów obejmuje głównie utwory klasyczne i operowe. Jednak nie braknie nigdy także tych musicalowych, filmowych, a nawet rozrywkowych. Wszystko po to, by w przyjemny sposób edukować rumskie dzieci i młodzież.

Fot. UM Rumia

Patronat nad tym corocznym wydarzeniem objął burmistrz Michał Pasieczny. Organizatorami są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Dom Kultury, Rumskie Spotkania Muzyczne oraz urząd miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24