10.09.2019 10:40 0 NW

Ponad 300 tysięcy na redzkie inicjatywy w Budżecie Obywatelskim

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Modernizacja redzkiego skateparku, Psi Park, boisko wielofunkcyjne, nowe zadaszenie amfiteatru w Parku Miejskim – takie m.in. projekty zgłosili mieszkańcy Redy do Budżetu Obywatelskiego 2020. Łączna kwota, jaką miasto przeznaczy na realizację wybranych inwestycji, to 375 tysięcy złotych.

Mieszkańcy Redy przez cały kwiecień mogli zgłaszać swoje pomysły do Budżetu Obywatelskiego, które zrealizowane zostaną w 2020 roku. Wśród nich pojawiły się projekty rekreacyjne, ekologiczne oraz takie, które mają poprawić bezpieczeństwo na drogach i przejściach.

Swój głos może oddać każdy, bez względu na wiek. Jedyny warunek, jaki należy spełnić – trzeba być mieszkańcem Redy. Głosowanie odbywa się tylko w wersji elektronicznej. Przygotowane zostały także specjalne punkty konsultacyjne. Znajdują się one w Urzędzie Miasta, Domu Kultury czy redzkiej bibliotece.

To już czwarta edycja budżetu i niezmiennie cieszy się zainteresowaniem mieszkańców – tych, którzy zgłaszają swoje projekty, jak i wśród osób wybierających te najlepsze pomysły.

My sami decydujemy, co jest nam potrzebne. Wszystko jest w rękach mieszkańców, więc zapraszamy. Chyba nic bardziej nie cieszy jak coś, co zrealizowane będzie decyzją naszego głosu – mówi Hanna Janiak, sekretarz Redy.

Okres oddawania głosów jest ten sam w m.in. Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Wejherowie czy Rumi. Dlatego chociażby młodzież, przemieszczająca się pociągami, dzięki m.in. plakatom, widzi, że jest to właśnie ten czas, w którym można wybrać najlepszą koncepcję. Przyczynia się to do większej liczby oddanych głosów, jak zaznacza Hanna Janiak.

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego udział bierze 14 projektów. Spośród nich społecznicy muszą wybrać te, które uważają za najciekawsze. Do rozdysponowania miasto ma 375 tysięcy złotych. Natomiast kwota jednej inwestycji nie może przekroczyć 75 tysięcy.

Opowiedzieć się za konkretną ideą można do 23 września. Ogłoszenie wyników nastąpi 30 września. Wszystko w rękach mieszkańców, dlatego zachęcamy do głosowania – tych z Redy, Rumi, jak i Wejherowa na bezkonkurencyjne, zdaniem mieszkańców, inicjatywy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24