08.09.2019 11:30 16 raz

Koniec ‘big-bagów’ w Redzie

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Planując remont mieszkania, warto pamiętać, że 1 listopada 2019 roku w Redzie zostanie zawieszona możliwość odbioru worka typu „big-bag” na odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek oraz remontów domów i mieszkań prywatnych.

To ostatnie dni, kiedy będzie można w Redzie skorzystać z tzw. big-bagów na odpady remontowe. Jak podał redzki magistrat, ostateczny termin zamówienia bezpłatnego worka z urzędu upływa 30 września 2019 r. Wszystkie wcześniej zamówione worki „big-bag” należy zgłosić do odbioru do dnia 31 października 2019 r.

Nadal jednak istnieje możliwość dostarczenia własnym transportem do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych „Eko-Dolina” w Łężycach przy Al. Parku Krajobrazowego 99 bezpłatnie odpadów, takich jak:

– odpady remontowo-budowlane i rozbiórkowe, odpady z betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów, odpady innych materiałów ceramicznych i wyposażenia, zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia w ilości do 2 ton na rok;

– usunięte tynki, tapety, okleiny, papa, materiały izolacyjne, zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu, materiały konstrukcyjne zawierające gips w ilości do 300 kg na rok.

Urzędnicy przypominają, że PSZOK jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00–18:00, a w soboty – 8:00–15:00. Informacyjny numer tel.: (58) 672 50 00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24