24.08.2019 21:37 1 Kwt/gdynia.pl

Gdynia stolicą sportów motorowych

fot. Dawid Linkowski/gdynia.pl

Gdynia na dwa dni stała się stolicą sportów motorowych. Na trzech torach podziwialiśmy m.in. Roberta Kubicę za sterami bolidu Formuły 1, Kubę Przygońskiego z Orlen Team, żużlowców, motocyklistów i kierowców rajdowych oraz cały przekrój maszyn wyścigowych.

Po raz pierwszy impreza Verva Street Racing zawitała do Gdyni. Ulice i fragment plaży zmieniły się w tym celu w tory wyścigowe, parki maszyn i strefy z atrakcjami dla fanów motoryzacji i motosportów.

  • To bardzo widowiskowa impreza. Wspaniali kierowcy, znakomite maszyny – czuje się moc. Dziś jesteśmy w centrum motoryzacyjnej Polski. Myślę, że to wspaniała okazja, by spotkać nie tylko Roberta Kubicę, ale również wielu wspaniałych sportowców, podziwiać niezwykłe maszyny. Wierzę, że te dwa dni będą niezapomnianą zabawą – powiedział Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Wśród uczestników nie zabrakło Roberta Kubicy – jedynego Polaka w Formule 1, jeżdżącego w teamie ROKiT Williams Racing.

  • Sam pomysł zebrania w jedno miejsce każdej dyscypliny sportów samochodowych i nie tylko jest ogromnym wyzwaniem. Mieć wszystkie dostępne w Polsce i na świecie kategorie motosportów na wyciągnięcie ręki to naprawdę ogromna szansa dla kibiców. Szczerze – wolałbym być tutaj jako kibic, ponieważ będąc uczestnikiem, nie jestem w stanie „zasmakować” wszystkiego, a naprawdę jest sporo atrakcji – opowiadał Robert Kubica, kierowca Formuły 1 z teamu ROKiT Williams Racing.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Verva Street Racing w Gdyni jest bezpłatny

fot. Dawid Linkowski/gdynia.pl

fot. Dawid Linkowski/gdynia.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24