22.08.2019 12:00 0 mike/Airport.gdansk.pl

Wyłoniono wykonawcę pirsu terminalu T2 na gdańskim lotnisku

Źródło: Airport.gdansk.pl

O 16 tysięcy metrów kwadratowych powiększy się terminal T2 w Porcie Lotniczym Gdańsk. Zwiększona zostanie m.in. strefa kontroli bezpieczeństwa i kontroli paszportowej. Wyłoniono wykonawcę tej inwestycji, którym będzie Korporacja Doraco. Swoją ofertę wyceniła na ponad 255 miliony złotych netto.

Jak informuje Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, oferta Korporacji Doraco została wybrana jako najbardziej korzystna cenowo, a to kryterium było kluczowe. Swoje usługi wyżej wyceniły Budimex (ponad 263 mln zł) i Hochtief (ponad 262 mln zł).

Ponadto komisja nie stwierdziła żadnych braków formalnych w przedłożonych przez Doraco dokumentach. Decyzja komisji oznacza, że możliwe jest rozpoczęcie procesu inwestycyjnego. Korporacja Doraco zaproponowała, że wybuduje pirs za 255 229 228 zł netto, w ciągu 26 miesięcy od momentu podpisania umowy – czytamy na stronie Airport.gdansk.pl.

Źródło: Airport.gdansk.pl

Czego mogą się spodziewać podróżni po nowej inwestycji? Przede wszystkim powiększenia strefy centralnej kontroli bezpieczeństwa i kontroli paszportowej. Zwiększy się też hala odbioru bagażu i strefa Non-Schengen. Wybudowane zostaną dwa wyjścia autobusowe. W planach jest również rozbudowa wewnętrznych dróg dojazdowych do lotniska. Z nowych udogodnień będzie można skorzystać pod koniec 2021 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24