20.08.2019 14:00 0 NW

Po raz szósty pobiegną w Redzkim Biegu

Fot. Bieg Redzki/ facebook

Już w najbliższą sobotę (24 sierpnia) chętni wezmą udział w kolejnej edycji redzkiego biegu. Trasa przebiegać będzie m.in. ulicami Łąkową, Obwodową, Rolniczą i Sportową. W związku z planowaną imprezą, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zawiadamia o utrudnieniach w ruchu pojazdów tego dnia. Natomiast od godzin popołudniowych rozpocznie się Reda Disco Night – gala Disco Polo, podczas której zagrają Mejk czy Andre.

Biegi w Redzie organizowane są już po raz szósty. Walka o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego odbędzie się w sobotę, o godzinie 14:00. Start oraz meta biegu nastąpi przy Stadionie MOSiR-u. Pełna trasa biegu prezentuje się w następująco: ul. Łąkowa – ul. Obwodowa – ul. Mostowa – ul. Wodociągowa – ul. Rolnicza – ul. Olimpijska – Park Reda – ul. 1 Maja – ul. Łąkowa. Dystans biegu wynosi 10 kilometrów i prowadzi zarówno drogami gruntowymi, jak i asfaltem. Czas, jaki biegacze mają na pokonanie trasy, to półtorej godziny.

Rok temu bieg odbył się 1 lipca. W tym roku podjęto decyzję o przesunięciu terminu na drugą połowę sierpnia, dzięki czemu więcej osób będzie mogło wziąć w nim udział. Przed rokiem w imprezie uczestniczyły 183 osoby, a dwa lata temu – 305 osób. Bardzo prawdopodobne, że „VI Redzki Bieg” pobije swój rekord. Zapisy bowiem zostały już zamknięte, a jeżeli ktoś się jeszcze nie zdecydował i czeka do ostatniej chwili, to będzie mógł się zapisać w dniu biegu, w godzinach 12:00–13:45.

Fot. Bieg Redzki/ facebook

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych sportowców. Dzieci bowiem będą mogły zmierzyć się na dystansie 100 i 800 metrów. Kobiety i mężczyźni natomiast startować będą w kategoriach wiekowych:

– Kobiety i Mężczyźni do 29 lat;

– Kobiety i Mężczyźni 30–39 lat;

– Kobiety i Mężczyźni 40–49 lat;

– Kobiety i Mężczyźni 50 lat i więcej.

Przewidziano także nagrody. Każdy, kto ukończy bieg, otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Za zdobycie 1, 2 lub 3 miejsca podarowane zostaną puchary. Mieszkańcy Redy zostaną wyróżnieni w specjalny sposób, ponieważ najlepsza zawodniczka i zawodnik także otrzymają puchary.

Fot. Bieg Redzki/ facebook

W związku z planowanym biegiem, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zawiadamia o utrudnieniach w ruchu pojazdów, w sobotę (24 sierpnia) w godzinach między 13:45 a 15:20. Szczegółowe wyłączenie w ruchu na załączonej mapie:

Fot. Bieg Redzki/ facebook

Po emocjach sportowych będzie można się zrelaksować na imprezie "Reda Disco Night". Na boisku piaskowym obok stadionu MOSiR wystąpią: Mejk, Fliger, Cristo Dance, Exaited i Andre. Wstęp wolny, a start imprezy przewidziano na godzinę 17:30.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24