14.08.2019 11:10 0 Kwt/KWP Gdańsk

Dokonał 70 razy transakcji zbliżeniowych, ale… kradzioną kartą

źródło: KWP Gdańsk

Mieszkaniec powiatu gdańskiego zrobił "oszałamiające" zakupy kradzioną kartą płatniczą. Dokonał aż 70 transakcji zbliżeniowych w sklepach i na stacjach benzynowych, w Trójmieście i okolicy. Sprawca usłyszał aż 71 zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Mężczyzna ukradł portfel z dokumentami i kartami płatniczymi na terenie Gdyni oraz dokonał 70 płatności zbliżeniowych za zakupy skradzioną kartą. Sprawca w ciągu dwóch dni wydał ok. 1600 zł.

Sprawą od początku zajęli się sopoccy kryminalni. W wyniku prowadzonych działań sprawdzali oni m.in. monitoringi sklepów i stacji benzynowych oraz dokonywali analizy zabezpieczonych zapisów monitoringu. Efektem ich działań było zatrzymanie w minionym tygodniu 21-letniego mężczyzny z powiatu gdańskiego. Policjanci ustalili, że to właśnie on w lipcu br. na terenie Gdyni ukradł portfel z zawartością m.in. karty płatniczej, a następnie dokonał 70 płatności zbliżeniowych tą kartą w sklepach i na stacjach benzynowych w Trójmieście i okolicy. Pokonując zabezpieczenie elektroniczne, włamał się do systemu elektronicznego i kradł pieniądze stanowiące płatność za m.in. artykuły spożywcze i papierosy – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

Policjanci przedstawili 21-letniemu sprawcy 71 zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do tych przestępstw i chce dobrowolnie poddać się karze. Zatrzymany został objęty m.in. dozorem policyjnym.

Za kradzież grozi do 5 lat więzienia. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24