18.08.2019 13:30 6 raz

Można zgłaszać potrzebę montażu progów zwalniających

Źródło: FB/Krajowa Rada BRD

„Kierowcy, niestety, za nic mają sobie przejście dla pieszych” – skarżą się mieszkańcy Rumi. I podkreślają, że potrzebują większej liczby progów zwalniających. Urzędnicy z kolei radzą, gdzie takie potrzeby zgłaszać.

„Mieszkam w Rumi przy ul. Towarowej. Chciałabym się dowiedzieć, do jakiego wydziału należy wystosować pismo z prośbą o wykonanie dodatkowych progów zwalniających na wysokości dworca kolejowego? Ruch uliczny, jaki panuje tu od kilku lat, nie pozwala bezpiecznie przedostać się pieszo na drugą stronę, mimo iż istnieje już jeden próg zwalniający” – napisała w pytaniach do władz Rumi jedna z mieszkanek miasta.

Kierowcy, niestety, za nic mają sobie przejście usytuowane na wzniesieniu i niejednokrotnie nie reagują na próbę przejścia pieszych. Mało tego, osoby mieszkające na tej ulicy oraz ulicach przylegających mają problem z włączeniem się do ruchu w związku z natężeniem, jakie tu panuje. Do tego dochodzi brawura, mimo znaków ograniczających prędkość do 40 km/h – opisała kobieta.

Jak dowiadujemy się z biuletynu samorządowego, takimi sprawami zajmuje się Wydział Inżynierii Miejskiej, a dokładniej Referat Inwestycji Drogowych.

Zgłoszenia można dokonać mailowo, wysyłając tekst oraz zdjęcia pod adres [email protected], lub skontaktować się z pracownikami referatu telefonicznie: 58 679 65 43. Jeśli do opisywanych przez Panią wykroczeń dochodzi nagminnie, dobrze byłoby je nanieść na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest dostępna pod linkiem: https://mapy.geoportal.gov.pl – radzą przedstawiciele rumskiego ratusza.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24