18.08.2019 09:30 0 raz

Mieszkańcy Rumi pokochali teatr ‘pod chmurką’

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Tak rodzi się kolejna rumska tradycja. Po tym, jak organizacja „Teatru pod gwiazdami” spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem mieszkańców miasta, zapadła decyzja o kontynuacji tego artystycznego wydarzenia w przyszłym roku.

Spektakle, które zostały zaprezentowane w ramach rumskiego „Teatru pod gwiazdami”, zostały przyjęte owacjami na stojąco. „Zainteresowanie wydarzeniem było na tyle duże, że organizatorzy zdecydowali się kontynuować projekt w przyszłym roku” – zapowiadają rumscy samorządowcy na łamach miejscowego biuletynu.

Przypomnijmy – „Teatr pod gwiazdami” został pilotażowo zorganizowany przez Miejski Dom Kultury we współpracy z zaprzyjaźnionymi aktorami. W ramach przedsięwzięcia 6 i 7 lipca bezpłatnie zaprezentowano dwa tytuły: „Po drugiej stronie rampy” oraz „Noc Helvera”.

Na scenach w parku Żelewskiego oraz na skwerze przy pomniku J. Wybickiego i H. Derdowskiego zaprezentowali się: Piotr Lewicki, Joanna Ryduchowska Wrzałek, Angelika Weichbrodt i Magdalena Bochan-Jachimek. Natomiast za muzykę, technikę i rekwizyty odpowiadali: Emilia Wilczewska, Paweł Pochyluk oraz Michał Gaj. Jak podkreślają organizatorzy, wszyscy, którzy uczestniczyli w przygotowaniach obu spektakli, są związani z Rumią.

Oba spektakle cieszyły się podobnym zainteresowaniem, gromadząc przed sceną około stu widzów – podsumowali urzędnicy z Rumi.

Dlatego Miejski Dom Kultury zapowiada kontynuację plenerowego teatru w przyszłym roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24