30.07.2019 12:30 0 mike

Strażnicy miejscy zadbają, by uczniowie bezpiecznie wrócili do szkół

Źródło: SM Rumia

Funkcjonariusze straży miejskiej w różnych miastach na Pomorzu, w tym w Rumi, prowadzą działania w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” i „Bezpieczna droga do szkoły”. Uwaga strażników miejskich skupiona jest przede wszystkim na bezpieczeństwie pieszych i stanie infrastruktury w pobliżu placówek oświatowych.

Co prawda, do rozpoczęcia roku szkolnego pozostał jeszcze ponad miesiąc, jednak przedstawiciele służb już teraz prowadzą kontrole otoczenia rumskich szkół.

Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa uczniów, którzy z początkiem września zaczną uczęszczać do szkół. Nasza akcja polegała na przeprowadzeniu audytu terenowego obszarów w bezpośredniej bliskości szkół – wyjaśnia Jarosław Mikołajczak, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Rumi.

Sprawdzono m.in. ciągi piesze i ich stan techniczny. Skontrolowano też widoczność na skrzyżowaniach, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych. Wzmożone patrole będą nadzorować bezpieczeństwo uczniów również w pierwszych dniach roku szkolnego.

Po kontroli został sporządzony protokół, w którym zapisano wszystkie uwagi i niedociągnięcia. Zostaną one przeanalizowane w celu zidentyfikowania problemów i podjęcia działań zmierzających do ich usunięcia – dodaje Jarosław Mikołajczak.

Organizatorem akcji jest Prefektura Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego w Gdańsku. Podobne działania prowadzone są na terenie całego województwa pomorskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24