21.07.2019 08:33 9 Kwt/KWP Gdańsk

25-letnia dilerka z Gdyni zatrzymana

źródło: KWP Gdańsk

Policjanci z Sopotu znaleźli blisko 4 kg amfetaminy, 1 kg marihuany i ponad 400 tabletek zawierających środki psychotropowe. Zabezpieczono także kolejnych kilka kilogramów różnych substancji oraz elementy broni i amunicję, które trafią do dalszych badań. W związku z tą sprawą zatrzymano 25-letnią mieszkankę Gdyni, która usłyszała zarzuty i została tymczasowo aresztowana.

Do zatrzymania gdynianki doszło we wtorek (16 lipca) na terenie ogródków działkowych w Sopocie. 25-latka posiadała znaczne ilości narkotyków.

  • W wyniku bardzo dokładnego przeszukania pomieszczeń znajdujących się na terenie działki, kryminalni zabezpieczyli worki z zawartością blisko 4 kg substancji zawierającej amfetaminę, ok. 1 kg marihuany i ponad 400 tabletek zawierających środki psychotropowe, w tym MDMA, które zostały przewiezione do Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Zabezpieczono też kolejnych kilka kilogramów różnych substancji, kilkaset piktogramów oraz elementy broni i amunicję, które również trafiły do dalszych badań laboratoryjnych. Oprócz tego zabezpieczono wagi elektroniczne i maszynę do liczenia pieniędzy - informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

Kobieta w celu wzbogacenia się brała udział w obrocie znacznymi ilościami substancji odurzających i środków psychotropowych poprzez ich nabycie w celu dalszej dystrybucji.

  • Policjanci doprowadzili zatrzymaną 25-latkę do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut za popełnione przestępstwo. Po zakończeniu czynności prokurator skierował do sądu wniosek o areszt tymczasowy dla podejrzanej. Wczoraj sąd przychylił się do tego wniosku i 25-letnia sprawczyni najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Sprawa jest rozwojowa. Jeżeli okaże się, że zabezpieczone kolejne kilogramy różnych substancji to środki zakazane, podejrzanej zostaną uzupełnione zarzuty - dodaje zespół prasowy KWP Gdańsk.

Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24