21.07.2019 10:02 0 Kwt/pomorskie.eu

Lekarze z Gdyni z kolejnym sukcesem

Fot. źródło: www.facebook.com/Szpitale-Pomorskie

W gdyńskim szpitalu kolejny raz z sukcesem przeprowadzono skomplikowany zabieg. Lekarze ze Szpitala św. Wincentego a Paulo wykonali tzw. zabieg endoskopowej mukozektomii i usunęli polipa z jelita grubego.

Mukozektomia endoskopowa to technika, którą stosuje się w leczeniu nieuszypułowanych, łagodnych guzów, śródnabłonkowych i śródśluzówkowych raków.

– U 56-letniej pacjentki z obciążeniem raka jelita grubego u krewnego I stopnia podczas wykonywania kolonoskopii skriningowej wykryto duży płaski polip we wstępnicy (część okrężnicy w jelicie grubym). W trakcie endoskopii, wykonanej przez dr Cezarego Adamca, zdiagnozowano zmianę o typie LST, czyli polip dywanowy. Miał on nieostre, trudne do dokładnego prześledzenia granice. Aby poprawić wizualizację zmiany, wykonano specjalistyczne jej barwienie, które pokazało jej granice – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

W trakcie zabiegu okazało się, że zmiana jest znacznie większa niż pierwotnie zakładano. Wykonanie barwienia pozwoliło na jej usunięcie z odpowiednim marginesem. Pacjentkę po zabiegu wypisano do domu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24