20.07.2019 14:00 1 Kwt/pomorskie.eu

Akwarium zmieni się nie do poznania

źródło: pomorskie.eu

W Akwarium Gdyńskim planowane jest stworzenie nowoczesnej, wielofunkcyjnej przestrzeni edukacyjnej, w której odwiedzający będą mogli poznać tajemniczy świat morskich zwierząt i roślin. Powstanie aż 13 nowych zbiorników ekspozycyjnych.

13 nowych zbiorników pomieści łącznie 450 tysięcy litrów wody.

Najmniejszy będzie miał około 2 tysięcy, a największy ponad 120 tysięcy litrów. Znajdą się w nich nie tylko zwierzęta z południowej części Bałtyku, ale także z rejonu cieśnin oraz Morza Północnego – mówi Artur Krzyżak, kierownik Akwarium Gdyńskiego

Powierzchnia ekspozycyjna znajdzie się w przyziemiu akwarium i obejmie 900 mkw.

Do tej pory nie mieliśmy takiej dużej inwestycji. Jest to w zasadzie równowartość naszych wydatków inwestycyjnych z ostatnich 10 lat– dodaje Artur Krzyżak.

Inwestycja zostanie oddana do użytku pod koniec 2021 roku. Według wstępnych szacunków liczba osób odwiedzających Akwarium Gdyńskie zwiększy się do 500 tys. osób w ciągu roku.

Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Jego wartość to 16,5 mln zł, a dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 wyniesie 8,9 mln zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24