15.07.2019 12:45 8 raz

Kilkudziesięciu cudzoziemców musi opuścić Polskę

fot, MOSG

Ćwierć setki obcokrajowców przebywało bądź pracowało w Polsce nielegalnie. To wynik kolejnych kontroli legalności pobytu i zatrudnienia cudzoziemców prowadzonych przez morskich pograniczników m.in. w Gdyni. Będą musieli opuścić Polskę.

Kontrole przeprowadzili funkcjonariusze z placówek Straży Granicznej w Gdańsku, Świnoujściu, Gdyni, Kołobrzegu, Szczecinie, Elblągu i Ustce. Ujawnili, że 25 obcokrajowców złamało prawo. W 16 przypadkach powodem wydania decyzji zobowiązujących do powrotu był fakt, że cudzoziemcy nie opuścili Polski po wykorzystaniu dopuszczalnego okresu pobytu.

Inne postępowania dotyczyły braku dokumentów uprawniających do wjazdu bądź przebywania w Polsce, przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom i nielegalnej pracy – poinformowali pogranicznicy. - Wśród zweryfikowanych osób byli obywatele Ukrainy, Gruzji, Mołdawii i Pakistanu.

Przypomnijmy, pierwsze półrocze tego roku funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej zamknęli liczbą 293 kontroli w zakresie powierzania cudzoziemcom pracy, jej wykonywania oraz prowadzenia w Polsce działalności gospodarczej. Zweryfikowali zatrudnienie 8753 osób. Stwierdzili, że 1602 cudzoziemców pracowało lub prowadziło działalność gospodarczą niezgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24