12.07.2019 12:30 4 raz

Czekają na odlot na ‘kaszubskich’ krzesłach

źródło: Port Lotniczy Gdańsk

Część krzeseł w hali odlotów Portu Lotniczego Gdańsk zyskała kaszubskie zdobienie w postaci gustownego haftu. „To wyraz naszej identyfikacji z regionem oraz skutek dobrej współpracy lotniska ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim i Muzeum Kaszubskim w Kartuzach” – wyjaśniają władze lotniska.

Pasażerowie podróżujący z Portu Lotniczego Gdańsk, nawet jeśli podczas pobytu na Pomorzu nie zawitali na Kaszuby, będą mogli choć trochę poznać tutejszą kulturę i sztukę. A to za sprawą krzeseł, które przedstawiają różne rodzaje haftu kaszubskiego.

Mogą też zapoznać z jego historią. Na części krzeseł wygrawerowaliśmy laserowo różne, kwiatowe motywy hafciane i informacje o nich w trzech językach: polskim, kaszubskim i angielskim – poinformowali przedstawiciele portu lotniczego.

źródło: Port Lotniczy Gdańsk

Motywy te nie pojawiły się przypadkowo. Jak bowiem zaznacza Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, „Kaszubszczyzna to bardzo ważny i ciekawy motyw rozpoznawalności Pomorza”.

Promocja regionu jest jednym z motorów rozwoju turystyki, a to dla naszej firmy ma bardzo duże znaczenie zarówno biznesowe jak i wizerunkowe – powiedział. - Dlatego nawiązaliśmy współpracę ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim, która mamy nadzieję będzie twórczo rozwijana.

Oparcia krzeseł w motywami kaszubskimi zaprojektowali i wykonali projektanci Jola Słoma i Mirek Trymbulak.

Kaszubszczyzna fascynuje nas od jakiegoś czasu. Dlatego chętnie zaprojektowaliśmy te motywy dla lotniska – stwierdził Trymbulak.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24