07.07.2019 09:33 0 Kwt

Półmaraton Ziemi Puckiej w tym roku już po raz jedenasty

Fot. archiwum

Półmaraton Ziemi Puckiej to kultowy bieg, który zainicjował najstarszy klub sportowy w powiecie puckim, czyli LKS Ziemi Puckiej. Tegoroczna, jedenasta edycja tego wydarzenia odbędzie się 27 lipca o godzinie 10:00. Obecnie trwa rejestracja zawodników.

Zawody rozpoczną się o godzinie 10:00 na Stadionie Miejskim w Pucku, w tym samym miejscu usytuowana zostanie meta. Trasa biegu liczy 21 km i prowadzi przez Puck, Błądzikowo, Żelistrzewo, Osłonino i Rzucewo.

Biegacze pokonają trasę prowadzącą ulicami Aleja Lipowa, 1 Maja, Plac Wolności, Sambora, Męczenników Piaśnicy, Nowy Świat, a następnie w prawo Aleją Lipową w kierunku Błądzikowa.

Uczestnicy powyżej 60 lat oraz mieszkańcy powiatu puckiego podlegają opłacie startowej w wysokości 30 zł; pozostali uczestnicy za start w zawodach zapłacą 50 złotych.

Każdy uczestnik, który ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal. Na najlepszych zawodników czekają puchary i nagrody pieniężne. Ze wszystkich uczestników zostanie wylosowana nagroda rzeczowa.

W ramach XI Półmaratonu Ziemi Puckiej odbędzie się Bieg Malucha dla dzieci w wieku przedszkolnym. Celem biegu jest promocja sportu dla dzieci nie mających jeszcze kontaktu z lekcjami WF. Start biegu zaplanowano na godzinę 9:30. Dystans biegu około 250 metrów o obrębie bieżni stadionu – od bramy startowej półmaratonu do linii mety półmaratonu. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal.

Zapisy do udziału w półmaratonie odbywają się na stronie Elektronicznezapisy.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24