Od soboty (29 czerwca) w Gdyni można podziwiać makietę fregaty Dar Pomorza. Uroczyste odsłonięcie żaglowca pomniejszonego do skali 1:40 miało na Molo Południowym, w okolicy cumowania statku. Kopia Daru Pomorza wykonana została z brązu.
Pomniejszona kopia Daru Pomorza powstała we wrocławskiej pracowni Stanisława Wysockiego i jego syna Michała. Fregata została przedstawiona w ruchu. Jednymi z pierwszych osób, które mogły dotknąć i zobaczyć Dar Pomorza byli przedstawiciele Polskiego Związku Niewidomych.
Miniatura fregaty Dar Pomorza powstała w ramach projektu „Zobaczyć Świat Rękoma”. Polega on na budowie makiet z brązu najbardziej znanych zabytków historycznych Trójmiasta i pozwala na zmniejszanie barier wynikających z niepełnosprawności, a także kultywowanie pamięci o wydarzeniach ważnych dla Gdyni i kraju.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.