27.06.2019 10:30 0 mike

Pomagają zwierzętom przetrwać upał w mieście i namawiają do tego innych

Fot. Stowarzyszenie Redzka Kupa Wstydu/Facebook

W Redzie pojawiły się specjalne wodopoje dla zwierząt. Docelowo będzie ich 100 w różnych częściach miasta. Pomysłodawcy przedsięwzięcia zachęcają do regularnego uzupełniania wody. Apelują też, by nie niszczyć i nie wyrzucać wodopojów.

Synoptycy zapewniają, że na razie odpoczniemy od uciążliwych upałów, które nawiedziły nasz rejon w minioną środę (26 czerwca). Niemniej problem zwierząt, które w gorące dni mają utrudniony dostęp do świeżej wody, pozostaje aktualny. Ludzie, choć są stworzeniami stałocieplnymi, dysponują naturalnymi środkami obrony przed upałem – przede wszystkim gruczołami potowymi. Inaczej jest w przypadku zwierząt. Aby przetrwać w czasie wysokich temperatur, muszą intensywnie uzupełniać niedobory wody. W tym przypadku ludzka pomoc jest bezcenna, zwłaszcza w miastach.

I właśnie wsparcie dla czworonożnych przyjaciół jest głównym celem, który przyświeca akcji „Wlej wodę dla zwierzaka”, którą organizuje Stowarzyszenie Redzka Kupa Wstydu. Jej kumulację zaplanowano na najbliższą sobotę (29 czerwca).

Rozstawiamy w mieście miski na wodę dla zwierząt, zaczynają się już pojawiać. W sobotę miski będą od nas odbierać firmy i wspólnoty. Prosimy mieszkańców o opiekę nad tymi stanowiskami, o dolewanie wody w te upalne dni – apeluje Katarzyna Smolska ze Stowarzyszenia Redzka Kupa Wstydu.

Fot. Stowarzyszenie Redzka Kupa Wstydu/Facebook

Jest też prośba do wspólnot mieszkaniowych, aby przyłączyły się do akcji, a przede wszystkim – nie wyrzucały misek. Łącznie 100 wodopojów stanie w różnych częściach miasta – na trawnikach, przy firmach, czyli tam, gdzie jest zapotrzebowanie. Z wody będą mogły skorzystać nie tylko psy czy koty, ale też jeże i ptaki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24