26.06.2019 15:30 0 mike/Pomorskie.eu

Specjalne bilety kolejowe na Open'er Festival już w sprzedaży

Fot. archiwum/TTM

Początek lipca to okres, w którym można się spodziewać zwiększonej liczby turystów w Trójmieście i najbliższych okolicach. Powodem jest oczywiście jedna z największych imprez muzycznych w Europie – Open'er Festival 2019. Aby ułatwić przemieszczanie się w obrębie aglomeracji pociągami, wprowadzono specjalne udogodnienie – Karnet Województwa Pomorskiego. Ważny przez sześć dni bilet kosztuje 40 złotych.

Specjalne bilety będą ważne w dniach od 2 do 7 lipca, a więc przez sześć dni. Cena karnetu, który umożliwia dowolną liczbę przejazdów w tym czasie, wynosi 40 złotych. To udogodnienie wprowadzone z myślą głównie o uczestnikach Open'er Festivalu, choć oczywiście mogą z niego skorzystać wszyscy chętni. Bilety będą obowiązywać na trasie Gdańsk-Śródmieście – Wejherowo – Żukowo. Ich nabywcy będą mogli zatem dotrzeć m.in. na lotnisko w Rębiechowie czy zwiedzić okolice.

Co istotne, biletu nie trzeba drukować. Wystarczy pobrać go w formie pliku pdf i wyświetlić na ekranie telefonu podczas kontroli.

Warto pamiętać, że w przypadku Karnetu Województwa Pomorskiego nie obowiązują ulgi ustawowe i handlowe. Bilet można już zamówić na stronie internetowej Szybkiej Kolei Miejskiej. Ze szczegółami oferty można się zapoznać tutaj.

Jak co roku, Szybka Kolej Miejska uruchomi dodatkowe pociągi, z których będą mogli skorzystać uczestnicy Open'er Festivalu 2019. Szczegóły rozkładu jazdy można znaleźć pod tym linkiem.

Tegoroczny Open'er Festival potrwa od 3 do 6 lipca i – tradycyjnie już – będzie zorganizowany na lotnisku Gdynia-Kosakowo. Ze szczegółowym programem festiwalu można się zapoznać tutaj. Ze względu na zmiany w organizacji ruchu i ograniczone miejsca parkingowe, organizatorzy, jak co roku, zachęcają do korzystania ze środków komunikacji publicznej, w tym darmowych autobusów specjalnej linii OF. Kursy będą realizowane na trasie z dworca PKP Gdynia Główna na lotnisko Gdynia-Kosakowo.

Źródło: Opener.pl

Na festiwal będzie można też dojechać autobusami ZKM Gdynia (linie: 109, 209, 309, N10). Linia 309 będzie kursować między Obłużem a Babimi Dołami w godzinach 9:00–21:00. Od strony Kosakowa będzie można dojechać autobusami linii nr 105, 146, 165, 173, N65. Uruchomione zostaną także dodatkowe kursy linii nocnej N65 z pętli „Pogórze Górne” w Gdyni do Rewy (przez Pogórze, Kosakowo, Pierwoszyno i Mosty).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24