25.06.2019 16:13 11 PM

Rozpoczęła się refulacja plaż w Ostrowie i Jastrzębiej Górze

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Nadmorski24.pl

Rozpoczęła się podzielona na trzy etapy refulacja plaż w Ostrowie i Jastrzębiej Górze. Prace prowadzone są obecnie przy wejściu nr 33 w Ostrowie.

Prace związane z „usypywaniem” plaż prowadzone są obecnie w ramach pierwszego etapu przy wejściu nr 33 w Ostrowie i będą wykonywane w stronę zachodnią tj. wejść 34, 35 i 36. Sukcesywnie zamykane i otwierane będą odcinki o długości około 500 metrów – czytamy na stronie Urzędu Miasta we Władysławowie.

Tym samym urząd zachęca do korzystania z wejść na plażę od numeru 33 w stronę Jastrzębiej Góry oraz od wejścia nr 36 w stronę (Karwi).

Drugi etap obejmie plażę w Jastrzębiej Górze - wejścia nr 23-26, obecnie na tym odcinku nie ma plaż lub są wąskie. Prace mają rozpocząć się 7 lipca i potrwać do 20 lipca. Trzeci etap zakłada refulację na plaży w Ostrowie od wejścia 26 do wejścia 33, rozpocznie się ona 21 lipca i potrwa do 8 sierpnia.

Prace refulacyjne nie dotyczą większości plaż na terenie Jastrzębiej Góry, czyli od wejścia nr 18 do nr 23.

Celem tych działań jest ochrona brzegu morskiego przed erozją. Dzięki wykonanym pracom nie tylko uda się zachować go od zniszczenia, ale i zwiększy się komfort wypoczywania. Plaże na niektórych odcinkach, osiągną nawet do 100 metrów szerokości, najwięcej w tym rejonie wybrzeża.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24