16.06.2019 10:30 0 raz

Resort obala mity: 5G jest bezpieczne

źródło: Pixabay.com

Ministerstwo Cyfryzacji zajęło stanowisko ws. tzw. 5G, którego przeciwnicy, wedle przedstawicieli tego resortu, „podgrzewają nastroje, serwując odbiorcom fake newsy”. Przygotowali więc serwis internetowy o 5G oraz Białą Księgę „Pole elektromagnetyczne a człowiek”.

Żeby dać przeciwwagę niesprawdzonym informacjom, uruchamiamy specjalną stronę internetową na temat 5G. Oprócz tego publikujemy Białą Księgę, popularno-naukową publikację dla bardziej wymagających czytelników, która zbiera całość wiedzy na temat 5G i pola elektromagnetycznego używanego w telekomunikacji. Przygotował ją Instytut Łączności Państwowy Instytut Badawczy wspólnie z uczonymi z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Gdańskiego – podają przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji.

Wiceminister Wanda Buk zapewnia, że rząd da Polakom źródło rzetelnych informacji na temat 5G, by nikt ich nie wprowadzał w błąd.

W przestrzeni publicznej jest wiele nieprawdziwych informacji na temat tej technologii, często bardzo emocjonalnych. To jest po prostu manipulacja. Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało rzetelne źródła informacji, oparte o badania i światową wiedzę na ten temat zebraną przez polskich naukowców – mówi Buk.

Strona internetowa działa pod adresem https://gov.pl/5G.

Z kolei Biała Księga wyjaśnia w sposób bardziej szczegółowy, jak działa współczesna telekomunikacja. Opisuje ją z punktu widzenia fizyki, biologii i medycyny oraz obowiązujących przepisów w Polsce i innych krajach. Tłumaczy również, dlaczego 5G może mieć rewolucyjny efekt dla gospodarki, mimo że z punktu widzenia telekomunikacji to po prostu stopniowa ewolucja już wykorzystywanych urządzeń. Białą Księgę można również pobrać ze strony https://gov.pl/5G.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24