12.06.2019 14:40 9 mike/Rumia.eu

W sobotę kolejna zbiórka krwi – tym razem w Rumi

Fot. Rumia.eu

Już w najbliższą sobotę (15 czerwca) będzie można podzielić się tym, co najcenniejsze – własną krwią. Okazją będzie akcja propagowania honorowego krwiodawstwa w Rumi.

Wystarczy mieć 18–65 lat, ważyć powyżej 50 kilogramów, być zdrowym, legitymować się dowodem tożsamości, a przede wszystkim – wyrazić chęć niesienia pomocy innym ludziom. To wszystko powinno cechować honorowych krwiodawców, czyli ludzi, bez których współczesna medycyna nie może się obejść.

Okazja, by dołączyć do grona honorowych krwiodawców, nadarzy się już w najbliższą sobotę. W Rumi, w godzinach 9:00–14:00 przy ulicy Katowickiej 16 (NZOZ „Panaceum”) będzie można oddać krew. Akcja odbędzie się pod honorowym patronatem Michała Pasiecznego, burmistrza Rumi, i Ariela Sinickiego, przewodniczącego Rady Miejskiej Rumi.

Dzielenie się własną krwią z potrzebującymi zawsze ma sens. Jednak w okresie wakacyjnym potrzeby w tym zakresie są jeszcze większe, ze względu na wypadki komunikacyjne i inne zdarzenia losowe.

Dlatego zachęcam wszystkich, którzy mogą czynnie uczestniczyć w akcji, by to zrobili – apeluje Ariel Sinicki. – *Dzisiaj my pomożemy innym, a jutro może czyjaś krew uratuje życie nam lub naszym bliskim – dodaje.

Organizatorzy liczą na dużą frekwencję, zwłaszcza że w przeszłości mieszkańcy Rumi wielokrotnie udowodnili, iż potrafią szczodrze dzielić się życiodajnym płynem. Tylko w styczniu br. udało się zebrać aż 72 litry krwi. Dla wszystkich krwiodawców przygotowano zestawy podarunkowe, a także miejskie workoplecaki z odblaskami.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24